ساخت دستگاه همگن كننده تركیبات آزمایشگاهی در كشور

ساخت دستگاه همگن كننده تركیبات آزمایشگاهی در كشور

اسمارت کاور: دستگاه همگن کننده ترکیبات آزمایشگاهی توسط پژوهشگران کشور ساخته شد.به گزارش اسمارت کاور به نقل از معاونت علمی و فناوری، تجهیزات پیشرفته ای جهت بررسی یک سلول یا مولکول استفاده می شود که همگن کننده یکی از آنها است و در پژوهش های زیستی و سلولی به کار می آید.
آزمایشگاه های پژوهشی و تحقیقاتی به جهت اینکه بتوانند پروسه آزمایش را سرعت ببخشند از تجهیزاتی استفاده می نمایند که مواد مورد نیاز را مخلوط کرده تا ماده ای همسان ارائه شود. تجهیزاتی که همگن کننده نامیده می شود و ساخت آن از فناوری بالایی برخوردارست. نیاز آزمایشگاه ها به این دستگاه پیشرفته، عمدتاً از مسیر واردات تامین می شد.
آرمان شهابی مدیرعامل شرکت دانش بنیان تولید کننده این دستگاه عنوان اظهار داشت: دستگاه همگن کننده برای آزمایشات سلولی و مولکولی حالا ایران ساخت شده است.
این فعال فناور با اشاره به کاربرد گسترده این دستگاه در آزمایشگاه های زیستی، سلولی و مولکولی اظهار داشت: پژوهشگران به جهت اینکه بتوانند ساختار سلول یا بافت ها را مورد بررسی قرار دهند، باید تلفیقی از سیال و جامد را ایجاد کنند، بدون آن که به پروتئین سلول صدمه ای وارد شود.
وی با اشاره به اینکه دستگاه همگن کننده ایران ساخت منطبق با استانداردهای بین المللی و کیفیتی هم پای نمونه های وارداتی تولید شده است، افزود: خاصیت منحصر به فرد ما این بود که توانستیم از تجربه و تخصص دانش آموختگان بالاترین دانشگاه های کشور استفاده نمائیم و به ساخت تعدادی از مهم ترین تجهیزاتی که در سلامت و پژوهش کاربرد فراوانی دارند دست بزنیم.
شهابی تصریح کرد: دستگاه های همگن کننده حالا در راه تولید صنعتی و تولید انبوه قرار گرفته اند.


منبع:

1400/05/07
21:20:03
5.0 / 5
1087
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد