کاهش زمان جراحی بیماران مبتلا به سکته مغزی با کمک نسل جدید سی تی اسکن

کاهش زمان جراحی بیماران مبتلا به سکته مغزی با کمک نسل جدید سی تی اسکن

به گزارش اسمارت کاور پژوهشگران کانادایی در بررسی های خود نشان داده اند که نسل جدید سی تی اسکن می تواند زمان مورد نیاز برای جراحی بیماران مبتلا به سکته مغزی را کم کند.


به گزارش اسمارت کاور به نقل از ایسنا و به نقل از یورک الرت، پژوهش جدیدی نشان داده است که استفاده کردن از یک نوع متفاوت از سی تی اسکن امکان دارد زمان مورد نیاز برای جراحی بیماران مبتلا به کشنده ترین نوع سکته را کم کند. این نوع سکته معروف به "ELVO"، توسط لخته ای ایجاد می شود که یک رگ بزرگ را می بندد و مانع رسیدن جریان قابل توجه خون به مغز می شود. بیماران مبتلا به این نوع سکته هرچه سریع تر جراحی معروف به "thrombectomy" را انجام دهند، احتمال جلوگیری از ناتوانی جدی و مرگ آنها بیشتر است.
پژوهشگران در این پروژه نشان داده اند که استفاده از نوعی سی تی اسکن معروف به "CB-CT" می تواند به پزشکان کمک نماید تا فاصله میان ظهور نشانه های سکته و جراحی را کاهش دهند.
"نیکول کانسلیر"(Nicole Cancelliere)، مدیر برنامه پژوهشی "بیمارستان سنت مایکل"(St. Michael’s Hospital) کانادا اظهار داشت: این نسل جدید از فناوری CB-CT، ظرفیت فوق العاده ای برای بهبود مراقبت از بیمار دارد. این فناوری، فاصله میان اولین نشانه سکته و جراحی را می کاهد. توانایی ارزیابی سریع بیماران، یکی از مهم ترین عوامل در اتصال بیماران به مراقبت های مناسب و نزدیک کردن آنها به بهبودی کامل است.
پژوهشگران در این پروژه، ۱۰۵ بیمار را مورد بررسی قرار داده بودند که جراحی روی آنها انجام شده بود. آنها دریافتند که چگونه نوع جدیدی از اسکن CB-CT می تواند تصویری پایه ای از مغز بیمار عرضه نماید. پژوهشگران طی چهار بررسی، سه نوع تصویر اسکن مغزی را مورد بررسی قرار دادند و دریافتند که جدید ترین نسل CB-CT، تصویربرداری از مغز را بهبود می بخشد و از کیفیت تشخیصی خوبی برای ارزیابی سکته در شرایط اضطراری برخوردار می باشد.1400/05/09
21:24:01
5.0 / 5
1177
تگها: فناوری , كیفیت
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد