مدرسه تابستانه فلسفه ذهن

مدرسه تابستانه فلسفه ذهن

مدرسه تابستانه فلسفه ذهن به منظور برقراری تعامل بین رشته ای و آشنایی علاقمندان و پژوهشگران بخصوص دانشجویان پزشکی و علوم اعصاب با دانش علوم شناختی و فلسفه ذهن برگزار می گردد.به گزارش اسمارت کاور به نقل از ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی، مدرسه تابستانه فلسفه ذهن به صورت مجازی از هشتم شهریور ماه آغاز و به مدت چهار روز ادامه دارد.
در مدرسه تابستانه فلسفه ذهن، دوازده مبحث همچون« علیت ذهنی »، «استدلال معرفت»، «نظریات این همانی»، «دیدگاه فلسفه اسلامی در مساله ذهن – بدن»، «نظریات دوگانه انگاری جوهری و رفتارگرایی»و «نظریات محاسباتی ذهن و بدن مندی » توسط اساتید علوم شناختی و فلسفه تدریس و تشریح می شود.
دکتر مهدی هما زاده مجری این رویداد آموزشی اظهار داشت: مدرسه تابستانه فلسفه ذهن با هدف ایجاد انگیزه و علاقمندی میان دانشجویان و پژوهشگران در ارتباط با دانش علوم شناختی و فلسفه ذهن و هوش مصنوعی برگزار می گردد که امید است سبب تقویت همکاریهای بین رشته ای در این دو حوزه شود.
وی افزود: برپایه تفاهم درخلال ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی و وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی در تیرماه، ۱۰ نفر از ظرفیت این مدرسه آموزشی برای دانشجویان رشته های پزشکی در نظر گرفته شده است.
به گفته وی در نیمه دوم سالجاری هم مدرسه پاییزه فلسفه ذهن برای دانشجویان و علاقمندان به حوزه دانش علوم شناختی و فلسفه ذهن هم برگزار می شود.


منبع:

1400/05/11
12:23:43
5.0 / 5
1208
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد