اختتام دور جدید ماموریت کشتی چینی ردیاب فضا

اختتام دور جدید ماموریت کشتی چینی ردیاب فضا

اسمارت کاور: کشتی ردیاب فضایی چینی ها موسوم به ˮیوآنوانگ3ˮ(Yuanwang 3 ) بعد از اتمام دور جدید ماموریت های نظارتی دریایی روز یکشنبه به بندرگاه خود در استان جیانگسو واقع در شرق چین بازگشت.


به گزارش اسمارت کاور به نقل از ایسنا و به نقل از چاینا دیلی، "یوآنوانگ۳" در طول این ماموریت ها از ورود ماهواره هواشناسی"Fengyun ۳E" به مدار برنامه ریزی شده اطمینان حاصل کرد.
ماه گذشته چین ماهواره جدید هواشناسی موسوم به " Fengyun ۳E" را از مرکز پرتاب ماهواره جیوچوان در شمال غربی چین به مدار برنامه ریزی شده فرستاد.
FY-۳E به ۱۱ محموله سنجش از دور مجهز بود و نخستین ماهواره هواشناسی جهان در مدار بامداد زود(early morning orbit) برای خدمات شهری خواهد بود.
این ماهواره که با عمر هشت ساله طراحی شده است، عمدتا دمای جو، رطوبت و سایر پارامترهای هواشناسی را برای برنامه های پیش بینی عددی اندازه گیری می کند و با این داده ها وضعیت پیش بینی آب و هوای چین را بهبود می بخشد.
همین طور برای پاسخگویی بهتر به تغییرات آب و هوایی و پیشگیری و کاهش بلایای جوی، بر برف و یخبندان جهانی، دمای سطح دریا، بلایای طبیعی و محیط زیست نیز نظارت خواهد داشت.
علاوه بر این، ماهواره یاد شده بر محیط خورشید و فضا و تأثیرات آنها و همین طور داده های یونوسفر برای برطرف نمودن نیازهای چین در حوزه پیش بینی وضعیت هوا و خدمات پشتیبانی نظارت خواهدنمود.
یوانوانگ ۳ یک کشتی ردیاب فضایی نسل دوم چینی است که در ۱۸ مه ۱۹۹۵ کار خودرا شروع کرد. این کشتی در طول این مدت به ردیابی و نظارت دریایی خیلی از ماموریت ها (بیش از ۹۰ ماموریت) همچون فضاپیماهای شنزو، کاوشگر ماه چانگ ای و ماهواره های بیدو پرداخته است.
منبع:

1400/05/12
13:24:57
5.0 / 5
991
تگها: خدمات
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد