آغاز فاز سوم کارآزمایی بالینی واکسن کرونای اسپایکوژن

آغاز فاز سوم کارآزمایی بالینی واکسن کرونای اسپایکوژن

به گزارش اسمارت کاور رئیس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری اظهار داشت: از امروز فاز سوم واکسن اسپایکوژن که حاصل همکاری مشترک یک شرکت دانش بنیان و استرالیا است شروع شد.به گزارش اسمارت کاور به نقل از مهر، پیام طبرسی در گفتگو با شبکه خبر در مورد آخرین وضعیت واکسن کرونای « اسپایکوژن» اظهار داشت: طراحی - مطالعه فاز حیوانی و فاز یک این واکسن در استرالیا انجام شد.
رئیس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری با اشاره به اینکه این واکسن تاییدیه وزارت بهداشت استرالیا را دریافت کرده است، اضافه کرد: قرار شد طی همکاری مشترک شرکتی دانش بنیان و استرالیا فاز دوم این واکسن در ایران مورد تست و بررسی قرار بگیرد؛ فاز دوم این واکسن که از دوماه پیش شروع شد به اتمام رسیده و نتایج آن به وزارت بهداشت ارسال شده است.
طبرسی با اشاره به اینکه فاز سوم این واکسن از امروز آغاز شد، اظهار داشت: تاییدیه کمیته اخلاق و وزارت بهداشت برای آغاز فاز سوم تست انسانی این واکسن دریافت شده است. امیدواریم طی یک الی دوماه نتایج این فاز مشخص شود.
رئیس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری اظهار داشت: در فاز دوم چهارصد نفر تست شدند که بررسی ها نشان داد تا هفتاد درصد کسانی که سابقه مبتلا شدن نداشتند آنتی بادی در بدنشان تولید شد و ایمنی سلولی هم تحریک شد.
وی با اشاره به اینکه فاز دوم فاز عارضه هاست، اظهار داشت: خوشبختانه در فاز دوم عارضه خاصی دیده نشد و ایمنی زایی که هدف فاز دو بود برآورده شد.
طبرسی افزود: در فاز سوم کارایی واکسن در یک جمعیت هفده هزارنفری مورد بررسی قرار می گیرد.


منبع:

1400/05/17
15:54:30
5.0 / 5
1062
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد