همکاری فناورانه پارک فناوری پردیس با نیکاراگوئه در زمینه سلامت

همکاری فناورانه پارک فناوری پردیس با نیکاراگوئه در زمینه سلامت

اسمارت کاور: پارک فناوری پردیس اعلام نمود مقرر است این پارک در زمینه های سلامت و فناوری اطلاعات با نیکاراگوئه همکاریهای فناورانه ای شکل دهد.به گزارش اسمارت کاور به نقل از پارک فناوری پردیس، دنیس مونکادا، وزیر امور خارجه جمهوری نیکاراگوئه به همراه کارلوس سایس، معاون وزیر بهداشت و ایساک براوو، سفیر این کشور در تهران از پارک فناوری پردیس بازدید نمودند.
در این برنامه، هیات نیکایی علاوه بر بازدید شرکتهای عضو، از نمایشگاه دائمی محصولات فناورانه پارک و همین طور نمایشگاه تخصصی تجهیزات پزشکی بازدید کردند و در جریان دستاوردهای فناورانه شرکت های عضو پارک قرار گرفتند.
مهدی صفاری نیا رییس پارک فناوری پردیس در این مراسم با اشاره به سوابق همکاری دوجانبه و امضای تفاهمنامه میان پارک و شورای علوم و فنون جمهوری نیکاراگوئه گفت: ما از ابتدا آمادگی شروع همکاری عملیاتی در سه حوزه فناوری اطلاعات، فناوری زیستی و تجهیزات پزشکی را با نیکاراگوئه داشتیم؛ ما حالا از عملیاتی شدن مفاد تفاهمنامه و ارزیابی های فنی آن استقبال می نماییم.
دنیس مونکادا وزیر امور خارجه جمهوری نیکاراگوئه اظهار داشت: برای نیکاراگوئه همکاری با پارک فناوری پردیس در زمینه فناوری، خصوصا فناوری های سلامت و فناوری اطلاعات، بسیار مهم می باشد.
مونکادا از اعزام هیات های تخصصی برای پیگیری مفاد تفاهمنامه استقبال کرد و اضافه کرد: این نوع همکاری، همکاری بین دو سازمان نیست و یک همکاری راهبردی است. پارک فناوری پردیس یک سازمان بسیار مهم به حساب می آید و این همکاری می تواند منافعی را برای هر دو کشور داشته باشد.
کارلوس سایس معاون وزیر بهداشت جمهوری نیکاراگوئه نیز این بازدید را فرصت بسیار مهمی برای افزایش همکاری راهبردی بین دو کشور دانست و اضافه کرد: حوزه های پیوند اعضا، پزشکی ازراه دور و مهندسی پزشکی همچون حوزه های مورد علاقه نیکاراگوئه برای همکاری است.
ایساک براوو سفیر جمهوری نیکاراگوئه در تهران اضافه کرد: موفق شدیم در وضعیت پاندمی تفاهمنامه همکاری را با پارک پردیس به امضا برسانیم.


منبع:

1400/05/19
00:13:47
5.0 / 5
1008
تگها: شركت , فناوری
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد