پیشرفت 75 درصدی بزرگترین باتری خورشیدی جهان

پیشرفت 75 درصدی بزرگترین باتری خورشیدی جهان

اسمارت کاور: بزرگترین باتری خورشیدی جهان که معادل 100 میلیون باتری گوشی آیفون انرژی تولید خواهد کرد، 75 درصد تکمیل شده است.


به گزارش اسمارت کاور به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، بیانیه مطبوعاتی جدید شرکت "نیرو و نور فلوریدا"(FPL) نشان میدهد که مرکز ذخیره انرژی "ماناتی"(Manatee) که بزرگترین مرکز ذخیره سازی باتری های خورشیدی در جهان است، هم اکنون ۷۵ درصد تکمیل شده و ۱۰۰ عدد از ۱۳۲ کانتینر این مجموعه نصب شده است.
این مجموعه در شهرستان "ماناتی" قرار دارد و انتظار می رود تا آخر سال جاری میلادی کامل شود و شروع به کار کند.
این سیستم بعد از تکمیل دارای ظرفیت ۴۰۹ مگاوات با قابلیت انتقال ۹۰۰ مگاوات ساعت انرژی خواهد بود. این میزان برق برای تامین برق ۳۲۹ هزار خانه به مدت بیش از دو ساعت کافی است.
"اریک سیلاگی" رییس "FPL" می گوید: "FPL" تعهد خودرا برای تبدیل فلوریدا به پیشرو در پایداری و انعطاف پذیری ادامه می دهد و ما بطور مداوم بهترین انرژی آمریکا یعنی برق که نه فقط تمیز و قابل اعتماد بلکه مقرون به صرفه است را ارائه می دهیم.
وی ادامه داد: این باتری ها جایگزین کارخانه های زغال سنگ "FPL" می شوند. ما در ماه ژوئن با برچیدن آخرین کارخانه زغال سنگ خود در فلوریدا با زغال سنگ خداحافظی کردیم. همین طور ۴۰ درصد در راه نصب ۳۰ میلیون صفحه خورشیدی تا سال ۲۰۳۰ پیش رفته ایم.
وی افزود: به زودی بزرگترین باتری خورشیدی جهان آغاز به خدمت رسانی به مشتریان می کند و ما بعد از آن توجه خودرا به یک پروژه آزمایشی هیدروژن سبز معطوف می نماییم که می تواند پتانسیل یک آینده انرژی عاری از کربن را فراهم آورد.
این سیستم، انرژی را ذخیره می کند تا برق را حتی در زمانی که در شب و روزهای ابری خورشید نمی تابد، به خانه ها برساند. به این معنا که دیگر منابع برقی آلاینده مورد نیاز نخواهند بود.
بااینکه این سیستم برای مشتریان کمی بار مالی دارد، اما مزایای اصلی آن از نظر زیست محیطی خواهد بود.
طبق اعلام "FPL"، هر ماژول این باتری قادر به ذخیره مقدار انرژی خورشیدی معادل حدودا ۲۰۰۰ باتری گوشی آیفون است و سیستم کامل این باتری ها معادل ۱۰۰ میلیون باتری آیفون انرژی تولید و ذخیره خواهدنمود.
این مجموعه در زمینی به مساحت ۴۰ هکتار(معادل ۳۰ زمین فوتبال) راه اندازی می شود و عمر باتری های آن نیز ۴۰ سال خواهد بود.
"مت واله" معاون توسعه "FPL" می گوید: "FPL" با بیش از ۱۲ میلیون پنل خورشیدی نصب شده و بیش از ۴۰ مرکز انرژی خورشیدی درحال کار، درحال توسعه سریع انرژی خورشیدی با بزرگترین باتری خورشیدی جهان است.
اما این تنها نوک کوه یخ است. چونکه "FPL" درحال اجرای پروژه های نوآورانه ذخیره سازی باتری در سراسر ایالت است و با دانشگاه ها و شهرداری ها در حوزه سیستم های باتری که از فناوری پیشرفته استفاده می نمایند، همکاری می کند.
منبع:

1400/05/23
22:08:42
5.0 / 5
1089
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد