توسعه فناوری های حوزه آب و خشکسالی با توان داخلی

توسعه فناوری های حوزه آب و خشکسالی با توان داخلی

به گزارش اسمارت کاور بهره برداری درست از منابع و ظرفیت های تخصصی انسانی هدفی است که می تواند به گسترش اصولی و منطقی فناوری های حوزه آب و خشکسالی بیانجامد.به گزارش اسمارت کاور به نقل از معاونت علمی و فناوری، ایران کشوری غنی از نیروی تخصصی و کارآمد است که اگر بموقع و در جای خود استفاده شوند می توانند پاسخی درست و کارآمد به چالش های موجود کشور دهند.
به همین دلیل کارگروه تخصصی توسعه فناوری های آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در تلاش است تا با تحقق این موضوع، گامی بلند برای رفع چالش های حوزه آب کشور بردارد.
این هدف که با عنوان «به کارگیری منابع و ظرفیت های تخصصی انسانی و سایر امکانات موجود در کشور در بخش های دولتی، غیردولتی، دانشجویی، نخبگان و انجمن های علمی» در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری دنبال می شود مقرر است یک همکاری وسیع ملی ایجاد نماید تا همه ظرفیت های بالفعل و بالقوه کشور برای این کار بسیج شوند.
این تلاش ها زمانی می تواند مفید و موثر واقع شود که همه دستگاههای متولی هم به میدان بیایند و در یک همکاری و هم افزایی درست این اتفاق رخ دهد.
معاونت علمی هم با افزایش سهم تولید محصولات دانش بنیان و خدمات مبتنی بر دانش و فناوری داخلی و با کاربردی و تجاری سازی کردن پژوهش های موجود در مراکز دانشگاهی و تحقیقاتی در تلاش است تا این روند سرعت گیرد.

1400/05/26
21:03:13
5.0 / 5
1040
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد