بروزرسانی سیستم مسلح سازی کلاهک هسته ای آمریکا

بروزرسانی سیستم مسلح سازی کلاهک هسته ای آمریکا

ارتش آمریکا یکی از کلاهک های هسته ای خودرا به روز کرده و سازوکار مسلح سازی یا مغز آنرا ارتقا بخشیده است. این کار با هدف افزایش عمر مفید این کلاهک هسته ای انجام شده است.به گزارش اسمارت کاور به نقل از نیواطلس، این نخستین بروزرسانی کلاهک هسته ای W۸۸ Alt ۳۷۰ است که با همکاری آزمایشگاه های ملی ساندیا، اداره ملی امنیت هسته ای در کانزاس، آزمایشگاه ملی لوس آلاموس و شرکت پنتکس انجام شده است.
این کلاهک ۴۷۵ کیلوتنی که از سال ۱۹۸۹ وارد خدمت ارتش آمریکا شده، ستون اصلی ناوگان زیردریایی هسته ای تریدنت دوی آمریکا شمرده می شود. ولی پس از گذشت سی سال بازسازی و نوسازی آن ضرورت یافته است. مقرر است در طرح جدید برخی مواد قدیمی جایگزین شوند که همچون آنها می توان به برخی عناصر هسته ای، مواد منفجره مورد نیاز برای انفجار چاشنی شکاف و فوم پلیمری اشاره نمود که ایزوتوپهای هیدروژن را که موجب انفجار اصلی می شود، حفظ می نماید.
سیستم کلیدی مسلح کردن این کلاهک هسته ای AF&F نام دارد و مغز این کلاهک هسته ای توصیف شده است. این سیستم دستورات لازم برای فعال شدن را بطور مستقیم از رییس جمهور آمریکا دریافت می کند. برای افزایش دقت و سرعت پروسه مذکور و نیز کسب اطمینان از حفظ ایمنی این پروسه تا آخرین مرحله پیش از مسلح شدن و آماده شلیک شدن کلاهک هسته ای ابزار و امکانات تازه ای به کار گرفته شده اند.
این روند از ماه می گذشته شروع شده و مسلح سازی نهایی کلاهک هسته ای در اوایل جولای بر روی یکی از ناوهای جنگی آمریکا انجام شده است. همچون بخش های به روزشده می توان به رادار، سیستم های ارتباطات، هدایت و ناوبری و برخی مؤلفه های امنیتی اشاره نمود. آزمایش های مختلفی جهت بررسی تأثیر پرواز، لرزش، سقوط، تغییر دما و غیره بر روی کلاهک هسته ای مذکور انجام شده است.

1400/05/28
13:41:11
5.0 / 5
1102
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد