بامداد امروز؛

اسپیس ایکس 4 شهروند را به مدار زمین برد

اسپیس ایکس 4 شهروند را به مدار زمین برد

اسمارت کاور: بامدادان امروز 4 شهروند آمریکایی همراه کپسول کرو دراگون اسپیس ایکس سفری 3 روزه به مدار زمین را شروع کردند.


به گزارش اسمارت کاور به نقل از ایندپندنت، اسپیس ایکس بطور موفقیت آمیز ماموریت Inspiration۴ را انجام داد و ۴ شهروند را به مدار زمین برد. این خدمه از مقر فضایی کیپ کاناورال سفر خودرا شروع کردند. آنها ۳ روز آینده را در یک کپسول کرو دراگون در مدار زمین می گذرانند و بعد از آن به زمین برمی گردند و در اقیانوس آتلانتیک فرود می آیند.
۴ شهروند مذکور در ارتفاع ۵۷۵ کیلومتر زمین سفر می کنند. چنین ارتفاعی ۱۵۰ کیلومتر نیز بالاتر از مکان ایستگاه فضایی بین المللی است.
هرچند در این ماموریت آزمایش های علمی نیز انجام می شود، اما باید آنرا نقطه عطفی در صنعت گردشگری فضایی به حساب آورد. Inspiration۴ سومین ماموریت فضایی اخیر است که با پشتیبانی یک میلیاردر (ایلان ماسک مدیر ارشد اجرائی اسپیس ایکس) انجام می شود. اما جالب آنکه ارتفاع سفر آن بسیار بالاتر از سفرهای چند دقیقه بلواوریجین و ویرجین گالاکتیک به مرز فضا است.
فرمانده این ماموریت جارد ایزاکمن، میلیاردر ۳۸ ساله و یک خلبان کارآزموده است. دیگر سرنشین کپسول کرو دراگون هیلی آرکنو ۲۹ ساله وجوانترین شهروند آمریکایی است که به فضا سفر می کند. سومین مسافر دکتر سیان پروکتور ۵۱ ساله است. چهارمین سرنشین نیز کریس سمبروسکی ۴۱ ساله و مهندس شرکت لاکهید مارتین است. مرکز کنترل اسپیس ایکس بطور کامل این ماموریت را کنترل می کند.


منبع:

1400/06/27
12:22:29
5.0 / 5
980
تگها: شركت
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد