خارج شدن اینترنت ماهواره ای استارلینک از حالت آزمایشی

خارج شدن اینترنت ماهواره ای استارلینک از حالت آزمایشی

اسمارت کاور خارج شدن اینترنت ماهواره ای استارلینک از حالت آزمایشی


به گزارش اسمارت کاور به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، "ایلان ماسک" مدیرعامل شرکت "اسپیس ایکس"(SpaceX) در توییتی نوشت که سرویسهای اینترنت ماهواره ای شرکت "استارلینک" ماه آینده از نسخه بتا خارج می شود. "اسپیس ایکس" از ماه نوامبر سال قبل یک نسخه بتا عمومی را در ایالات متحده به اجرا درآورده است.
"استارلینک" با مجموعه ای متشکل از بیشتر از ۳۰ هزار ماهواره در مدار نزدیک زمین(LEO)، اتصال پرسرعت و کم تأخیر به اینترنت را تقریباً به هر کسی در هر کجای جهان وعده می دهد. با این وجود این شرکت برای فعالیت در هر کشور باید به دنبال تأییدیه های نظارتی در آن کشور باشد.
هم اکنون اینترنت ماهواره ای استارلینک تنها در ۱۷ کشور در قاره اروپا و قاره آمریکا در حالت نسخه بتای عمومی در دسترس قرار گرفته است. طبق اعلام وب سایت "استارلینک" در این مرحله، خدمات فقط برای تعداد کمی از افراد در دسترس می باشد.
اوایل سالجاری "ماسک" اعلام نمود که نسخه آزمایشی استارلینک در ماه آگوست تکمیل می شود، در حالیکه ادعا کرد که این سرویس در سال اول فعالیت بیشتر از ۵۰۰ هزار کاربر را جذب خواهد نمود.
این سرویس الان همچنان در حالت بتا است و تنها ۱۰۰ هزار پایانه، گیرنده ماهواره و روتر مورد نیاز برای دسترسی به این سرویس به کاربران فروخته شده است.
در حالیکه توییت های "ماسک" معمولا حاوی تأیید تصمیماتی است که در شرکتهای او گرفته می شود و عرضه "سیستم کاملا خودران"(FSD) در خودرو های تسلا هم بوسیله ی یک توییت عنوان شد، به نظر می آید اینترنت ماهواره ای استارلینک هم طبق این وعده بزودی در دسترس عموم قرار خواهد گرفت.
این در شرایطی است که "ماسک" وعده داده بود این اتفاق در سال ۲۰۱۹ رخ دهد. البته "ماسک" بیشتر به اعلام مهلت های بسیار بلندپروازانه و عدم تحقق بموقع آنها معروف است. حالا هم شرکت "اسپیس ایکس" هنوز احتیاج به ارسال هزاران ماهواره برای پوشش کامل وعده داده شده ی "ماسک" دارد.
کاربران برای بهره بردن این سرویس باید مبادرت به خرید یک ترمینال ۵۰۰ دلاری و پرداخت اشتراک ماهانه ۹۹ دلاری نمایند.1400/06/30
18:23:12
5.0 / 5
1148
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد