ساخت ریه آهنی برای بیماران مبتلا به کووید-۱۹!

ساخت ریه آهنی برای بیماران مبتلا به کووید-۱۹!

اسمارت کاور: شاید تا اواسط سال 2022، یک ریه آهنی بتواند به بیماران مبتلا به کووید-19 در تنفس بهتر کمک نماید.


به گزارش اسمارت کاور به نقل از ایسنا و به نقل از آی مک، گروهی از مهندسان و پزشکان، نسخه قرن بیست و یکم فناوری موسوم به "ریه آهنی"(iron lung) را ابداع نموده اند تا یک دستگاه کمک تنفسی را برای بیماران مبتلا به کووید-۱۹ آماده کنند که ارزان تر و ساده تر از دستگاه هایی است که هم اکنون در بخش مراقبت های ویژه استفاده می شوند.
"ایان جوزبری"(Ian Joesbury)، مدیر اجرائی خیریه "اکسوونت"(Exovent) که سال گذاشته برای ابداع این فناوری تاسیس شد، به توصیف آن پرداخت.
این فناوری، یک ونتیلاتور فشار منفی است که با کاهش فشار بیرون بدن کار می کند تا امکان گسترش یافتن و عملکرد بافت ریه را به روشی فراهم آورد که مشابه تنفس عادی باشد.
فناوری کمک تنفسی اکسوونت، مانند دستگاه تنفس مصنوعی به آرام ماندن بیماران نیازی ندارد و از اکسیژن استفاده نمی کند؛ بااینکه می توان به بیماران اکسیژن جداگانه داد. همچنین، ممکنست که بتوان این دستگاه را برای کمک کردن به افراد مبتلا به بیماری هایی مانند سینه پهلو، خصوصاً در کشورهای درحال توسعه بهره برد.
جوزبری اظهار داشت: این یک نمونه فوق العاده از همکاری مهندسان و پزشکان برای خلق یک فناوری است. ما درحال توسعه فناوری خود در سطح جهانی و همکاری با کشورهای سراسر جهان هستیم.
وی ادامه داد: این دستگاه در ابتدا برای مساعدت با بیماران مبتلا به کووید-۱۹ ابداع شد اما مزایای آن در بلندمدت، بسیار گسترده تر خواهد بود. مردم می توانند از این دستگاه در خانه یا روستاهای دورافتاده استفاده کنند برای اینکه استفاده از آن، به پایین ترین میزان اطلاعات پزشکی نیاز دارد.
توسعه دهندگان امیدوارند که یک نسخه پوشیدنی سبک وزن از این دستگاه ابداع کنند که بتوان از آن برای کمک کردن به افراد مبتلا به طیف گسترده ای از بیماریها بهره برد.
اکسوونت ابتدا در مارس ۲۰۲۰ با الهام از فراخوان های دولت بریتانیا برای نوآوری فوری در حوزه مبارزه با کووید-۱۹ افتتاح شد.
این دستگاه هم اکنون تحت بررسی است تا مورد تایید قرار بگیرد و احیانا تا اواسط سال ۲۰۲۲ به مرحله تولید تجاری وارد خواهد شد.
جوزبری اظهار داشت: این دستگاه نهایتاً شاید هزینه ای در حد چند صد پوند داشته باشد که در مقایسه با یک ونتیلاتور به قیمت ۳۰ هزار پوند، خیلی کم است.
اکسوونت برای ابداع این دستگاه، با شرکت های "مارشال آئرواسپیس"(Marshall Aerospace) و "دیفنس گروپ"(Defence Group) همکاری داشته است که خدمات مهندسی و ساخت را ارایه داده اند.1400/10/06
10:30:48
5.0 / 5
915
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد