روش درمانی جدید برای یكی از انواع نادر سرطان خون

روش درمانی جدید برای یكی از انواع نادر سرطان خون

به گزارش اسمارت كاور پژوهشگران ˮدانشگاه ناگویاˮ (Nagoya University) و ˮدانشگاه میهˮ (Mie University) ژاپن در مطالعه اخیرشان از درمانی جدید برای یكی از انواع نادر سرطان خون اطلاع داده اند و اظهار كرده اند نتایج آزمایش بالینی هم امیدواركننده بوده است.


به گزارش اسمارت کاور به نقل از ایسنا، محققان ژاپن در مطالعه اخیرشان نتایج مثبتی از درمانی که برای معالجه یکی از انواع نادر سرطان خون "لنفوم" توسعه داده بودند، مشاهده نمودند.
سرطان خون لنفوم دارای انواع مختلفی از زیرگروه ها است که یکی از این موارد نادر "لنفوم سلول بی بزرگ داخل عروقی" (intravascular large B-cell lymphoma) نام دارد. تشخیص دقیق این مورد نادر دشوار می باشد و هیچ درمانی شناخته شده ای ندارد. به تازگی تیمی از محققان ژاپنی پروتکل درمانی جدیدی را کشف کرده اند که نتایج آزمایشات بالینی آن هم امیدوارکننده بوده است.
لنفوم (Lymphoma)
لنفوم در درجه اول سالمندان را مورد هدف قرار می دهد. از آنجائیکه دوز بالای شیمی درمانی قوی می تواند عوارض جانبی جدی برای این گروه از افراد داشته باشد، در معرض خطر بیشتری برای مبتلا شدن به اختلالات سیستم عصبی مرکزی (CNS) هستند. ازاین رو یک درمان جدید که عوارض جانبی کمتری داشته باشد و از مبتلا شدن به اختلالات سیستم عصبی مرکزی جلوگیری کند، بسیار کارآمد است. پیشتر طی مطالعات پژوهشگران دریافته بودند استفاده از داروی ریتوکسی مَب (Rituximab‎) تا حدی در درمان مفید می باشد، اما مساله اختلال سیستم عصبی مرکزی را حل نمی کند.
دکتر "کازویوکی شیمادا" (Kazuyuki Shimada) از دانشگاه ناگویا اظهار داشت: ما دریافتیم که انجام شیمی درمانی مبتنی بر داروی ریتوکسی مَب علاوه بر درمان مشکلات ثانویه سیستم عصبی مرکزی می تواند منجر به بهبودی حال کلی بیمار هم شود.
طی این مطالعه محققان آزمایش بالینی درمان خویش را بر روی ۳۸ بیمار که شرایط آنها را برای مدت طولانی تحت نظر داشتند، انجام دادند. در انتها این روش بر روی ۷۶ درصد از بیماران نتیجه مثبت داشت. این بیماری تنها سیستم عصبی مرکزی ۳ درصد از بیماران را تحت تاثیر قرار می دهد. علاوه بر این، درمان جدید عوارض جانبی بسیار کمی دارد.
یافته های این مطالعه در مجله " Lancet Oncology" منتشر گردید.1399/03/13
23:25:16
5.0 / 5
2210
تگها: سیستم , محقق
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد