توسط یك استارتاپ آمریكایی ارائه شد

تسلای دوزیست!

تسلای دوزیست!

به گزارش اسمارت کاور یک استارتاپ آمریکایی به نام ˮسایبرکتˮ(Cybercat) مبادرت به طراحی ماژولی کرده است که وانت برقی هنوز ارائه نشده تسلا معروف به ˮسایبرتراکˮ(Cybertruck) را قادر به شناور شدن روی آب می کند.


به گزارش اسمارت کاور به نقل از ایسنا و به نقل از اینساید ایویز، یک استارتاپ مستقر در "سیاتل" به نام "سایبرکت" اصطلاحا یک "کیت پس بازار" توسعه داده است که خودروی برقی تسلا "سایبرتراک" جدید را به یک خودروی شناور تبدیل می کند.
با وجود تاخیرهای طولانی در تولید و عرضه وانت برقی مورد انتظار شرکت "تسلا" به نام "سایبرتراک"، جنجال و هیاهو در مورد آن همچنان در حال افزایش می باشد. چندین شرکت در ماه ها و سالهای اخیر قصد داشته اند با تولید قطعات جانبی برای این وانت برقی منحصر به فرد، همچون یک کاروان قابل اتصال به آن که ۱۰۰ میلیون دلار پیش فروش برای سازندگانش به ارمغان می آورد، از این محصول سود ببرند.
حالا هم استارتاپی به نام "سایبرکت" با یکی از جنجالی ترین مفاهیمی که تا به امروز دیده ایم به این گروه از شرکت ها ملحق شده است. این شرکت می گوید کیت مفهومی خویش را که قابلیت شناور شدن را به "سایبرتراک" خواهد بخشید، در دو نسخه به نامهای "سایبرکت"(Cybercat) و "سایبرفویل"(Cyberfoil) عرضه می کند. "سایبرکت" چند قطعه را روی "سایبرتراک" قفل می کند تا آنرا به یک خودروی دوزیست تبدیل کند، "سایبرفویل" هم همین کار را انجام می دهد، با این تفاوت که هیدروفویل ها یا آب سُرها را به این سیستم اضافه می کند.
آب سُر (hydrofoil) شناوری تندرو است که بعد از رسیدن به سرعت مشخص با استفاده از باله ها یا تیغه هایی که از زیر آن بیرون می آید، بدنه اش از سطح آب بلند می شود. قایق باله دار نوعی قایق است که در دو پهلویِ آن باله هایی نصب شده است. هنگامی که این قایق به سرعتِ لازم برسد و نیروی برآ در آن کافی باشد، قایق به حالت باله ران(foilborne) درمی آید، یعنی بدنه قایق از آب جدا می شود و قایق بر روی باله هایش حرکت می کند.


این استارتاپ در وبسایت خود می گوید که محدوده قیمت این کیت ها بین ۲۲۹۰۰ تا ۳۲۹۰۰ دلار خواهد بود. این کیت ها دارای موتورهای ۵۰ کیلوواتی هستند که توانایی حرکت "سایبرتراک" را روی آب تأمین می کنند و خریداران می توانند حداکثر پنج موتور را برای فراهم کردن خروجی ۳۳۵ اسب بخار به آن اضافه کنند.
طبق گفته این شرکت، این کیت ها حداکثر سرعت ۲۲ گره(۴۰ کیلومتر در ساعت) را امکان پذیر می کنند و برد تخمینی آنها هم ۴۴ مایل دریایی(۱۸۵ کیلومتر) است.
گفتنی است که "ایلان ماسک" قبلاً از پتانسیل دوزیست بودن یا آبی-خاکی بودن "سایبرتراک" صحبت کرده بود، اما احیانا او تصور نمی کرد که "سایبرتراک" بتواند کاملا به یک قایق تبدیل گردد.
هم اکنون واقعاً معلوم نیست که آیا "سایبرکت" و "سایبرفویل" وارد بازار خواهند شد یا نه، باآنکه این استارتاپ در وبسایت خود گزینه پیش سفارش را فعال کرده است.1400/11/16
23:12:16
5.0 / 5
916
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد