با فناوری نانو؛

تولید داروهای پیشرفته ترک اعتیاد بوسیله ی یک شرکت دانش بنیان

تولید داروهای پیشرفته ترک اعتیاد بوسیله ی یک شرکت دانش بنیان

به گزارش اسمارت کاور یکی از شرکتهای دانش بنیان، موفق به تولید نانوداروها و میکروسفرهای کاربردی در درمان اعتیاد شد.به گزارش اسمارت کاور به نقل از پارک فناوری پردیس، نوید گودرزی عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران و مدیرعامل یک شرکت داروسازی در کارخانه نوآوری اظهار داشت: خیلی از داروهای رایج برای درمان اثربخشی بالایی دارند، اما امکان دارد دارای سمیت قابل توجهی باشند و عوارضی در بیمار ایجاد نماید. ازاین رو در این شرکت با فرمولاسیون های نوین، نگاهی جدید به این داروها داشته ایم تا رهایش آنها را هدفمند کند.
گودرزی، نانوذرات پروتئینی، میکروسفرهای پلیمری، کنژوگه های آنتی بادی-دارو (ADC) و مولکول هلی دارویی پگیله را پلت فرم های اصلی این شرکت در تولید دارو برشمرد و خاطرنشان کرد: ما در حوزه های درمانی روی درمان انواع سرطان، ترک اعتیاد به الکل و مواد مخدر، پوست و زیبایی و بیماری های نادر تمرکز داریم.
وی با اشاره به اینکه ما امسال حدود ۱۰۰ میلیون دلار صرفه جویی ارزی با تولید داروهای مشابه خارجی در داخل داشتیم، اظهار داشت: ما در این شرکت موفق شدیم داروی درمان سرطان را که تابحال جزء اقلام وارداتی کشور محسوب می شده را به تولید برسانیم.
گودرزی مأموریت شرکت نانو دارو را تولید داروهای پیشرفته در داخل کشور دانست و اظهار داشت: ما به دنبال عرضه داروهای جدید با قیمت معقول هستیم و تا کنون هم در این راه موفق بوده ایم. این مأموریت را همچنان دنبال می نماییم و با کادر فنی و تخصصی که داریم روی استفاده از فناوری نانو برای تولید داروهای پیشرفته کار خواهیم کرد. شرکت داروسازی نانو دارو الان ۱۶۰ اشتغال بوجود آورده است.
مدیرعامل شرکت اظهار داشت: ما در راه تولید داروهای نانو افتخارات بسیاری به دست آورده ایم. برای مثال ما سه سال پی در پی بعنوان شرکت برگزیده صادرات محصولات نانو در کشور انتخاب شدیم و در سه سال قبل جزو برترین صادرکنندگان صنعت دارو بودیم.
گودرزی افزود: امسال و در روز ملی صادرات هم بعنوان صادر کننده نمونه ملی انتخاب شدیم که معتبرترین جایزه کشوری در حوزه صادرات است و نشان دهنده صادرات متنوع، پایدار و موفق شرکت ماست.
وی خاطرنشان کرد: ما حداقل سه محصول با بالاترین سطح فناوری را داریم و سال قبل هم بعنوان یکی از ۲۰ شرکت برگزیده دانش بنیان از نگاه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری انتخاب شدیم.
مدیرعامل شرکت اظهار داشت: ما در کارخانه نوآوری آزادی علاوه بر همراهی در راه اندازی این شتاب دهنده، سایت تولید میکروسفر های پلیمری را تاسیس کردیم.


منبع:

1400/11/20
22:23:42
5.0 / 5
851
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد