صندوق نوآوری و شكوفایی اعلام كرد؛

پرداخت تسهیلات تولید صنعتی ۱۱ درصدی به شرکت های دانش بنیان

پرداخت تسهیلات تولید صنعتی ۱۱ درصدی به شرکت های دانش بنیان

اسمارت کاور: معاون تسهیلات و تجاری سازی صندوق نوآوری و شکوفایی از برنامه این صندوق برای پرداخت تسهیلات تولید صنعتی به شرکت های دانش بنیان با نرخ سود 11 درصد خبرداد.به گزارش اسمارت کاور به نقل از صندوق نوآوری و شکوفایی، روح اله ذوالفقاری اظهار داشت: شرکت های دانش بنیانی که تصمیم به گسترش زیرساخت های تولید محصولات دانش بنیان خود دارند می توانند با بهره گیری از تسهیلات تولید صنعتی صندوق نوآوری و شکوفایی قسمتی از هزینه های مورد نیاز را تامین کنند. ارائه این تسهیلات چه برای اجرای طرح های ایجادی و چه برای انجام طرح های توسعه ای به عنوان یکی از برنامه های کاری اصلی در دستور کار صندوق قرار دارد.
وی اضافه کرد: هزینه های اجرای طرح های صنعتی شامل تامین فضای تولید، تامین ماشین آلات و تجهیزات و هزینه های راه اندازی اولیه است که در صورت داشتن توجیه فنی و اقتصادی در دایره حمایتی صندوق قرار می گیرند.
وی با تاکید بر اهمیت حمایت مالی از این طرح ها، اضافه کرد: ایجاد ظرفیت های جدید، افزایش ظرفیت و کیفی سازی تولید محصولات دانش بنیان مستلزم سرمایه گذاری های زیر ساختی است و صندوق نوآوری و شکوفایی آمادگی دارد تا ۸۰ درصد هزینه های مورد نیاز اجرای این طرح ها تسهیلات پرداخت کند.
به گفته معاون تسهیلات و تجاری سازی صندوق نوآوری و شکوفایی، این تسهیلات با نرخ ترجیحی ۱۱ درصد و با دوره بازپرداخت حداکثر ۷ ساله و برمبنای پیشرفت کار به شرکتها پرداخت می شود و در صورتیکه از ظرفیت تامین کنندگان داخلی استفاده شود، میزان حمایت این صندوق نیز بیشتر در نظر گرفته می شود.
ذوالفقاری در آخر اشاره کرد شرکت های دانش بنیان می توانند با مراجعه به سامانه غزال و ارسال درخواست تسهیلات تولید صنعتی، از این فرصت بهره مند شوند.


منبع:

1401/05/08
18:26:37
5.0 / 5
425
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد