مشاور معاون فناوری وزارت علوم:

هیچ جای دنیا برای نوآوران فرش قرمز پهن نمی کنند

هیچ جای دنیا برای نوآوران فرش قرمز پهن نمی کنند

به گزارش اسمارت کاور، مشاور معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اظهار داشت: متاسفانه هیچ جا برای نوآوران فرش قرمز پهن نمی کنند، اظهار داشت: این درحالی که نوآوری عاملی برای خلق ثرورت است.به گزارش اسمارت کاور به نقل از مهر، مصطفی رنجبر پیش ازظهر چهارشنبه در همایش رویداد تقاضامحور در آمل با اشاره به این که این همایش تا حالا در بیش از ۲۰ استان کشور برگزار شده است، اضافه کرد: تا آخر سال در تمامی استانها راه اندازی.
وی افزود: نوآوری به عنوان عاملی برای خلق ثروت، ارتقای رفاه اجتماعی، افزایش امنیت ملی کشورها، کمک به حفظ محیط زیست و غیره است و یکی از کلیدواژه های سیاستگذاران و دولتمردان در اقتصاد نوآوری است.
وی با اظهار این که نوآوری یک ایده انسان محور بشمار می رود و تازمانی مورد استقبال بازار قرار نگیرد، نوآوری نیست، کشش بازار را مسئله بسیار مهم بیان کرد و اظهار داشت: نوآوری تخریب خلاقانه بوده و چارچوب های موجود را تخریب می کند.
رنجبر بابیان این که هیچ جای دنیا برای نوآوران فرش قرمز پهن نمی کنند، اضافه کرد: فشار فناوری و کشش بازار نمی تواند در ایجاد نوآوری نقش اصلی داشته باشند.
مشاور معاون فناوری وزارت علوم اشاره کرد: نوآوری در مدل سیستمی رخ می دهد و اگر رتبه کشوری در نوآوری یک و کشوری دیگر ۱۳۰ باشد حاصل سیستم موجود در آن کشورها است و بدین جهت می توان از نوآوری به مثابه فوتبال یاد کرد.
مدیر پروژه نظام نوآوری وزارت علوم با اعلان اینکه نظام آموزشی به نیروی انسانی متخصص و کارآزموده نیاز دارد، اظهار داشت: باید در نظام نوآوری نقش به درستی شناسایی و آنالیز شود و بازیگران زیادی در این نقشه جای دارند.
وی بنگاه های اقتصادی را همچون بازیگران اصلی در نظام نوآوری ذکر کرد و اظهار داشت: این بنگاه ها برای موفقیت باید با دانشگاه ها و مراکز رشد تعامل و ارتباط داشته باشند و بازار قابل قبولی برای نوآوری ها باید وجود داشته باشد.


منبع:

1401/12/11
15:03:07
5.0 / 5
312
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد