راه اندازی ناوگان فضاپیماهای ناسا جهت بررسی یک سیارک در سال 2029

راه اندازی ناوگان فضاپیماهای ناسا جهت بررسی یک سیارک در سال 2029

اسمارت کاور: ناسا می خواهد تعداد فضاپیماهای خودرا افزایش دهد تا آن زمان که سیارک «آپوفیس» در سال 2029 به زمین نزدیک می شود، آنرا بررسی کند.


به گزارش اسمارت کاور به نقل از ایسنا و به نقل از اسپیس، ناسا می خواهد در طول نزدیک شدن یک سیارک بدنام به زمین در آینده، با ناوگانی از فضاپیماهای خصوصی کوچک از آن بازدید کند.
بااینکه سیارک «آپوفیس»(Apophis)، تهدیدی برای سیاره ما نیست اما در سال ۲۰۲۹ از ارتفاع برخی ماهواره ها عبور خواهدنمود و حتی با چشم غیر مسلح نیز قابل مشاهده خواهد بود. ناسا حالا ایده ای دارد تا ناوگانی از فضاپیماهای کوچک را برای تماشای هر حرکت این سیارک بوجود آورد.
این فضاپیماها به ماموریت «اسیریس-رکس»(OSIRIS-REx) اضافه خواهند شد و این ماموریت نمونه برداری از سیارک را که برای مطالعه آپوفیس درحال انجام شدن است، تغییر خواهند داد.
مقامات ناسا در گزارش جدیدی گفتند که پرتاب فضاپیماهای بیشتر می تواند برای کوشش های آینده بمنظور دفاع از سیاره سودمند باشد. «بهاویا لال»(Bhavya Lal)، معاون فناوری، سیاست و راهبرد ناسا اظهار داشت: طبیعت چنین فرصتی را برای ما فراهم نموده است تا توانایی ماموریت فضایی خودرا نشان دهیم.
آپوفیس زمانی به عنوان یک تهدید بالقوه ولی بی نهایت کوچک برای زمین در قرن آینده تلقی می شد اما تحلیل و بررسی بیشتر مدار آن نشان داد که برای حداقل ۱۰۰ سال آینده هیچ مشکلی وجود ندارد. با این وجود، ناسا از این سیارک به عنوان یک مطالعه موردی برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه رفتار سنگ های فضایی در اعماق فضا و چگونگی تغییر مدار آنها تحت تاثیر نور خورشید یا اثرات گرانشی اجرام بزرگ تر استفاده خواهدنمود.
ایده ناوگان فضاپیماهای ناسا هنوز در مرحله مفهومی ماموریت به سر می برد و هیچ بودجه ای را دریافت نکرده است اما امکان دارد که حرکتی ایجاد شود.
منبع:

1402/01/26
15:25:22
5.0 / 5
366
تگها: فناوری
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد