اعطای تسهیلات ۵۰۰ میلیون تومانی به کسب و کارهای فعال در سکوهای داخلی

اعطای تسهیلات ۵۰۰ میلیون تومانی به کسب و کارهای فعال در سکوهای داخلی

به گزارش اسمارت کاور، مدیر کل پایش، ممیزی و نظارت سازمان فناوری اطلاعات ایران اظهار داشت: سقف این تسهیلات مبلغ پنج میلیاردریال برای کسب و کارهای حقوقی، سه میلیاردریال برای کسب وکارهای صنفی و ۲ میلیاردریال برای کسب و کارهای حقیقی است و نرخ سود آن ۱۵/۳۳ درصد، دارای شش ماه تا یک سال تنفس و بازپرداخت سه ساله است.به گزارش اسمارت کاور به نقل از ایسنا، مهدی مظفری با بیان این مهم که اعطای وام برپایه تبصره ۱۸ آئین نامه «حمایت از سکوها و کسب و کارهای اقتصاد دیجیتال» صورت می گیرد، در رابطه با جزئیات بیشتر این خبر اظهار نمود: این وام به دسته ای از کسب و کارهای حقیقی، حقوقی و صنفی تعلق می گیرد که دارای حداقل سه ماه سابقه فعالیت در زمینه فروش کالا و یا عرضه خدمات بر روی سکوهای مشمول هستند.

به گفته وی، این سکوها شامل ایتا، روبیکا، سروش پلاس، شیپور، کسبینو، آی گپ و بله می شود.

مظفری ضمن اشاره به وجود دسته بندی در این تسهیلات اضافه کرد: سقف این تسهیلات مبلغ پنج میلیاردریال برای کسب و کارهای حقوقی، سه میلیاردریال برای کسب وکارهای صنفی و ۲ میلیاردریال برای کسب و کارهای حقیقی است. نرخ سود آن ۱۵/۳۳ درصد، دارای شش ماه تا یک سال تنفس و بازپرداخت سه ساله است.

طبق اعلام سازمان فناوری اطلاعات ایران، مدیر کل پایش، ممیزی و نظارت، در مورد چگونگی فرایند ثبت درخواست وام بیان نمود: متقاضیان برای دریافت این تسهیلات می توانند با رفتن به سامانه ۱۶۴۹ به نشانی https: //۱۶۴۹.ir، «شیوه نامه اعطای تسهیلات به کسب و کارهای حوزه اقتصاد دیجیتال» را مطالعه کنند. بعد از ارسال فرم، بارگذاری مدارک و انجام ارزیابی اولیه توسط کارشناسان، درخواست به ادارات کل ارتباطات استانی موردنظر ارسال می شود و بعد از مشخص شدن نتیجه نهایی، به بانک عامل جهت پرداخت، ارسال خواهد شد.

گفتنی است، کوتاه شدن زمان بررسی، اجرا و تصویب این وام نسبت به دوره های گذشته، اصلی ترین مزیت آن نسبت به دوره های گذشته است؛ به صورتی که پیش از این، ۲ ماه الی ۷۵ روز زمان لازم بود تا وام تصویب شده به بانک عامل برسد. اما در شرایط کنونی، این زمان حداکثر به یک ماه کاسته شده است.
1403/02/19
09:58:54
5.0 / 5
263
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد