بزرگترین تراشه ساز هوش مصنوعی جهان در فرانسه متهم می شود

بزرگترین تراشه ساز هوش مصنوعی جهان در فرانسه متهم می شود

به گزارش اسمارت کاور، شرکت انویدیا بزودی در فرانسه با اتهامات ضد انحصارطلبی بر سر شیوه های ضد رقابتی روبرو خواهد شد.به گزارش اسمارت کاور به نقل از ایسنا، انویدیا که بزرگترین سازنده تراشه های مورد استفاده در هوش مصنوعی و برای گرافیک کامپیوتر است، به دنبال عرضه نرم افزار چت بات هوش مصنوعی چت جی پی تی شرکت OpenAI، شاهد افزایش شدید تقاضا برای محصولات خود بوده و در نتیجه، توجه رگولاتورها در هر دو سوی اقیانوس آتلانتیک، به این شرکت جلب شده است.

این شرکت سال قبل در اظهارنامه رگولاتوری اعلام نمود رگولاتورها در اتحادیه اروپا، چین و فرانسه خواهان اطلاعات در رابطه با کارت های گرافیکی این شرکت شده اند.

منابع آگاه می گویند کمیسیون اروپا بعید است بازنگری مقدماتی خویش را فعلاً توسعه دهد چونکه رگولاتور فرانسه سرگرم بررسی انویدیاست.

این اتهامات بعد از یورش به دفاتر فرانسوی انویدیا در سپتامبر گذشته به منظور جمع آوری شواهد و مدارک لازم، مطرح خواهد شد.

دیده بان فرانسه، جمعه گذشته در گزارش در ارتباط با رقابت در هوش مصنوعی مولد، به ریسک سوءاستفاده فراهم کنندگان تراشه اشاره کرده بود. در این گزارش، نگرانی هایی پیرامون وابستگی به نرم افزار برنامه نویسی تراشه CUDA انویدیا ابراز شد که تنها سیستم با سازگاری ۱۰۰ درصد با پردازنده گرافیکی است.

همچنین در این گزارش به نگرانی نسبت به سرمایه گذاری اخیر انویدیا در فراهم کنندگان خدمات ابری متمرکز به هوش مصنوعی مانند «کور ویو» اشاره شد.

شرکت ها در صورت نقض مقررات ضد انحصارطلبی فرانسه، با ریسک جریمه ای معادل حداکثر ۱۰ درصد از گردش مالی سالانه جهانی روبرو هستند اما می توانند برای اجتناب از جریمه، امتیازاتی را فراهم نمایند.

بر اساس گزارش رویترز، وزارت دادگستری آمریکا در تحقیقات از انویدیا، پیشتاز است چون که سرگرم بررسی موشکافانه فعالیت شرکتهای بزرگ فناوری با همراه کمیسیون تجارت فدرال است.

هر چند انویدیا بزرگترین سهم را در بازار زیرساخت هوش مصنوعی برعهده دارد، با رقابت از جانب رقیبانی نظیر AMD، اینتل و سربراس روبرو است.

منبع:

1403/04/13
09:39:40
5.0 / 5
121
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد