بهبود قابلیت بی صدایی در وسایل نقلیه جنگی ارتش انگلیس

بهبود قابلیت بی صدایی در وسایل نقلیه جنگی ارتش انگلیس

اسمارت كاور: ارتش انگلیس یك فناوری نظامی هیبریدی را برای بهبود پایداری و تقویت قابلیت های بی صدایی در وسایل نقلیه آزمایش می كند.


به گزارش اسمارت کاور به نقل از دیلی میل، ارتش انگلیس در حال آزمایش فناوری هیبریدی در دو وسیله نقلیه زرهی خود است و این آزمایش را بعنوان راهی برای بهبود پایداری و تقویت قابلیت های مخفی کاری به کار می گیرد.
سخنگوی وزارت دفاع انگلیس اعلام نمود که موتورهای هیبریدی توانایی فعالیت در سکوت را در ارتش بهبود می بخشند برای اینکه در مقایسه با مدلهای فقط دیزلی حدودا در سکوت حرکت می کنند.
پلت فرم تسلیحات سیار "Jackal ۲" و وسیله نقلیه گشت زنی محافظت شده "Foxhound"، باردیگر با سیستم های هیبریدی جدید آماده کار هستند و آزمایش آنها از نوامبر شروع می شود.
نمونه اولیه هیبریدی هر کدام از این وسایل نقلیه بعنوان قسمتی از سرمایه گذاری سه میلیون پوندی وزارت دفاع انگلیس ساخته شده تا بقایای کربنی این وسائل را کم کند.
هنوز جزئیات خاصی درباره هزینه های هر کدام از این وسایل نقلیه آشکار نشده است.
در نمونه های اولیه، موتورهای احتراق داخلی دیزلی، باطری ها و ابزارهای الکترونیکی همچنان باقی می ماند اما این خاصیت ها در نسخه های آینده تغییر می کند.


وزارت دفاع انگلیس اظهار داشت: این وسایل نقلیه از موتور دیزلی با صورت خودکار شارژ می شوند که با بهره گیری از یک ژنراتور، برق را برای باطری تامین می کند. بدین سان نیازی به وصل شدن به منبع شارژ وجود ندارد.
سخنگوی وزارت دفاع انگلیس اظهار کرد، ارائه سیستم های برقی و هیبریدی که در سکوت کار می کنند، مزایای پایداری و بالقوه نظامی را به همراه دارد و با بهره گیری از فناوری های روز هدایت می شوند.
این سیستم های هیبریدی توسط شرکت "ان پی ایراسپیس"(NP Aerospace) و "جنرال دینامیکز یو کی"(Supacat"، (General Dynamics UK" و "مگ تک"(Magtec) توسعه خواهند یافت.
شرکت های مذکور نمونه اولیه وسایل نقلیه نظامی "Foxhound" و "Jackal ۲" را توسعه خواهند داد تا این تکنولوژی جدید را با امکان استفاده گسترده تر آن در آینده آزمایش نمایند.
"جرمی کوئین"(Jeremy Quin) وزیر دفاع انگلیس اظهار داشت: بسیار مهمست که وسایل نقلیه زرهی ما مجهز به تازه ترین فناوری ها باشند تا بتوانیم برتری خود در نبرد را حفظ نماییم.
وی افزود، این آزمایشات تضمین می نماید که نیروهای مسلح ما از جدیدترین، ایمن ترین و کارآمدترین فناوری برخوردارست و این موفقیت همچنان ادامه می یابد.
کوئین اظهار داشت: این وسایل فرصتی بالقوه برای بهبود پایداری وسایل نقلیه و اثربخشی نظامی هستند. در کنار ارائه چنین پیشرفت فنی و عملیاتی، معرفی فناوری هیبریدی در نهایت می تواند اتکای ارتش به سوخت های فسیلی را کم کند.
نسل بعدی فناوری وسایل نقلیه ارتش انگلیس تحت برنامه ای با عنوان "PMETS" صورت می گیرد. این برنامه با این هدف تنظیم شده است که اطمینان حاصل شود دو هزار و دویست ناوگان زرهی انگلیس بطور مداوم به روز می شوند.
قرارداد ۶۳ میلون پوندی "PMETS" در سال ۲۰۱۹ میلادی به شرکت "NP Aerospace" واگذار شد.
منبع:

1399/05/31
21:41:01
5.0 / 5
1843
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد