آزمایش موفق پهپاد نظامی ارتش آمریكا

آزمایش موفق پهپاد نظامی ارتش آمریكا

به گزارش اسمارت كاور آژانس تحقیقاتی دارپا وابسته به ارتش آمریكا از دومین آزمایش موفق پهپاد نظامی بدون سرنشین گرملینز ایكس ۶۱ ای اطلاع داده است.به گزارش اسمارت کاور به نقل از نیواطلس، این پهپاد در یکی از محوطه های نظامی ارتش آمریکا در ایالت یوتا با موفقیت پرواز کرده است. آزمایش اولیه پهپاد مورد اشاره در جولای سال ۲۰۲۰ انجام شده بود.
پهپادهای مورد اشاره از توان پرتاب حداکثر چهار پهپاد به سمت هدف در حین پرواز برخوردار می باشند و فرآیند آماده سازی آنها برای حرکت حداکثر نیم ساعت طول می کشد. مزیت مهم استفاده از این پهپاد عدم احتیاج به پرواز هواپیماهای نظامی برای نزدیک کردن پهپادها به هدف های تعیین شده برای شناسایی و کاهش هزینه ها و صرفه جویی در وقت است.
در نخستین آزمایش پهپاد مورد اشاره به مدت ۹۰ دقیقه در هوا پرواز کرد و این رقم در آزمایش دوم به دو ساعت افزایش پیدا کرد. پهپاد مورد اشاره که به صورت خودکار حرکت می کند از توان مانور بالایی هم برخوردار می باشد و می تواند با حفظ فاصله ۳۸ متری از هواپیماهایی مانند هرکولس سی ۱۳۰ آنها را همراهی کند.
پهپاد مذکور می تواند تا ۶۸ کیلوگرم بار را با خود حمل کند و از سیستم عیب یابی و تعمیر خودکار در حین پرواز هم برخوردار می باشد. مقرر است سومین پرواز آزمایشی این پهپاد در ماه اکتبر صورت گیرد.

1399/06/11
09:58:22
5.0 / 5
1519
تگها: سیستم
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد