از قزاقستان؛

فضانورد زن ناسا باز هم با راكت روسی به فضا می رود

فضانورد زن ناسا باز هم با راكت روسی به فضا می رود

اسمارت كاور: باوجود كوشش های آمریكا برای بی نیازی از راكت های روسی برای سفر به فضا، ناسا باز هم مجبور شد برای انتقال یك فضانورد به ایستگاه فضایی بین المللی از خدمات روسیه استفاده نماید.به گزارش اسمارت کاور به نقل از ورج، یک فضانورد آمریکایی و دو فضانورد روس مقرر است تا ساعاتی دیگر با بهره گیری از راکت سایوز روسیه از قزاقستان به ایستگاه فضایی بین المللی منتقل شوند.
فضانورد ناسا که برای این سفر انتخاب شده یک زن به نام کریس کسیدی است که به همراه آناتولی ایوانیشین و ایوان وگنر به فضا سفر می کند. این افراد یک هفته پس از حضور در ایستگاه فضایی بین المللی در تاریخ ۲۱ اکتبر به زمین باز می گردند.
حدود یک ماه قبل راکت دراگون شرکت فضایی خصوصی اسپیس ایکس توانست چهار فضانورد را به ایستگاه فضایی بین المللی منتقل کند. معمولاً حداکثر 6 فضانورد در ایستگاه فضایی بین المللی اقامت دارند. اما با حضور سه فضانورد جدید در آن این رقم به هفت نفر می رسد.
در سال ۲۰۱۱ برای آخرین بار تعدادی فضانورد آمریکایی با یک شاتل ساخت این کشور به ایستگاه فضایی بین المللی منتقل شدند و از آن زمان تا یک ماه قبل کوشش های ناسا دراین زمینه با شکست روبه رو شده بود.
البته مقرر است دو شرکت خصوصی اسپیس ایکس و بوئینگ برای توسعه برنامه های فضایی ناسا به آن کمک کنند. نخستین تست فضایی بوئینگ مقرر است سال آینده صورت گیرد.


منبع:

1399/07/24
11:33:29
5.0 / 5
1325
تگها: خدمات , ساخت , شركت
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد