در آلمان؛

آهن به سوخت قابل بازیافت تبدیل می شود!

آهن به سوخت قابل بازیافت تبدیل می شود!

به گزارش اسمارت كاور یك كارخانه تولید نوشیدنی در آلمان در اقدامی بی سابقه از آهن بعنوان سوختی پاكیزه و قابل بازیافت بهره برده است.به گزارش اسمارت کاور به نقل از نیواطلس، در خیلی از صنایع از فرایندهای گرمادهی شدید و سریع استفاده می شود که این کار نیازمند مصرف سوخت های فسیلی فراوان است. آلمانی ها برای یافتن سوخت جایگزین پاکیزه و قابل بازیافت ابتکاری منحصر به فرد به خرج داده و از آهن بهره برده اند.
آهن مورد اشاره در چارچوب پودر به کار گرفته می شود و گرم شدن و ذوب سریع آن در دمای بالا فرایندی کم هزینه، سریع و ایمن است. گرم شدن پودر آهن باعث اکسیده شدن آن می شود. اما طی این روند هیچ کربنی در محیط اطراف متصاعد نمی شد و اکسید آهن برجای مانده به آسانی قابل پاکسازی است.
نکته مهم این است که اکسید آهن به دست آمده را می توان برای تولید مجدد پودر آهن به کار گرفت و این کار با استفاده از جریان برق امکان پذیر است. بنابراین در این روند هم صدمه ای به محیط زیست وارد نمی گردد. در صورتیکه تولید برق با استفاده از صفحات خورشیدی یا توربین های بادی صورت گیرد، کل این فرآیند منجر به تولید هیچ کربنی نمی گردد. در واقع اهن در این فرآیند بعنوان باتری پاک عمل می کند.
شرکت تولید نوشیدنی که از این فرآیند بهره برده می گوید می توان از آن برای تأمین انرژی لازم به منظور تولید ۱۵ میلیون شیشه نوشیدنی درسال استفاده نمود. ازاین رو انتظار می رود خیلی از صنایع دیگر هم از این ابتکار عمل استقبال کنند.


منبع:

1399/08/15
12:35:47
5.0 / 5
1293
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد