در صورت مثبت بودن نتایج بالینی؛

روسیه تولید واكسن كرونا را از شهریورماه آغاز می كند

روسیه تولید واكسن كرونا را از شهریورماه آغاز می كند

به گزارش اسمارت كاور روسیه می خواهد تولید واكسن كرونا را از شهریورماه آغاز كند. البته این امر به شرطی محقق می شود كه نتایج بررسی های بالینی این واكسن در تیر ماه مثبت باشد.به گزارش اسمارت کاور به نقل از خبرگزاری تاس و به قول تاتیانا گلیکووا معاون نخست وزیر روسیه، آزمایش بالینی ویروس کرونا چند روزی است بر روی داوطلبان علاقمند شروع شده و طی روزهای آینده هم ادامه می یابد.
در ماه می، مرکز تحقیقات ملی اپیدمیولوژی و میکروبیولوژی Gamaleya روسیه از تولید واکسن کرونا اطلاع داد و ادعا نمود تزریق این واکسن هیچ گونه عوارض جانبی به دنبال ندارد. این مرکز از آزمایش موفق واکسن مورد اشاره بر روی حیوانات و سپس بر روی خود کارکنان این مرکز اطلاع داد.
تا به حال نتایج هیچ مطالعه مستقلی بر روی این واکسن منتشر نشده و دیگر کشورها یا مراکز تحقیقاتی خارج روسیه این موفقیت را تأیید نکرده اند.
ارتش روسیه هم واکسن کرونا را بر روی ۵۰ نیروی داوطلب خود در شهر مسکو آزمایش کرده و این فرآیند مقرر است تا ماه جولای تکمیل شود. هم اکنون هفت مرکز تحقیقاتی در روسیه در کوشش برای تولید واکسن کرونا هستند که بعضی از آنها با یکدیگر همکاری دارند و نتایج تحقیقات سه تای آنها رضایت بخش بوده است.

1399/03/25
14:20:01
5.0 / 5
2006
تگها: تولید , محقق
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد