همزمان با آزمایش استارشیپ؛

اسپیس ایكس ۶۰ ماهواره اینترنتی را به مدار زمین برد

اسپیس ایكس ۶۰ ماهواره اینترنتی را به مدار زمین برد

اسپیس ایكس یك موشك فالكون9 را همراه 60 ماهواره اسپیس ایكس به مدار زمین فرستاد. همین طور نمونه اولیه موشك استارشیپ این شركت نیز یك آزمایش احتراق استاتیك را با موفقیت پشت سر گذاشت.


به گزارش اسمارت کاور به نقل از اسپیس، شرکت اسپیس ایکس یک موشک فالکون ۹ را برای هفتمین بار به فضا فرستاد که یک رکورد بشمار می رود.
این موشک فالکون ۹ که از مقر فضایی کیپ کاناورال پرتاب شد، ۶۰ ماهواره اینترنتی استارلینک را به مدار زمین برد. حدود ۹ دقیقه بعد از پرتاب قسمت اول موشک به زمین بازگشت و روی یکی از پهپاد کشتی های اسپیس ایکس در اقیانوس آتلانتیک فرود آمد. این بیست و سومین عملیات پرتاب اسپیس ایکس در سال جدید و صدمین عملیات پرتاب فالکون ۹ در کل بشمار می رود. علاوه بر آن این شرکت اعلام نمود موتورهای نمونه اولیه استارشیپ(SN۸) بر این انجام آزمایش احتراق استاتیک روشن شدند. آزمایش مذکور درتاسیسات بوکاچیکا اسپیس ایکس انجام شده است. در آزمایش احتراق استاتیک موتورهای موشک در حالی روشن می شوند که این ابزار با طناب هایی به زمین متصل است.
قرار است نمونه اولیه SN۸ تست پروازی انجام دهد و به ارتفاع ۱۵ کیلومتری پرتاب شود و آزمایش روز گذشته نیز در امتداد انجام این تست پرواز انجام شده است. اسپیس ایکس می خواهد با ارسال ۱۲ هزار ماهواره های استارلینک پوشش اینترنت پرسرعت و ارزان را برای سراسر جهان فراهم آورد. با احتساب ۶۰ ماهواره ارسالی امروز، تاکنون۹۵۵ استارلینک به فضا ارسال شده است.

1399/09/07
13:31:39
5.0 / 5
1235
تگها: اینترنت , شركت
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد