عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی:

بودجه علم و فناوری در لایحه بی در و پیكر است

بودجه علم و فناوری در لایحه بی در و پیكر است

به گزارش اسمارت کاور عضو شورایعالی انقلاب فرهنگی درباره بودجه علم و فناوری در لایحه بودجه ۱۴۰۰، اظهار داشت: این بودجه بی در و پیکر است و باید ساماندهی گردد.منصور کبگانیان در گفتگو با خبرنگار مهر درباره بودجه علم و فناوری در لایحه بودجه ۱۴۰۰ اظهار داشت: من نمی گویم این بودجه کم است بلکه این بودجه بی در و پیکر است و باید ساماندهی گردد.
وی افزود: در بودجه ۱۴۰۰، ده ها ردیف مختلف و پراکنده آمده است. این بودجه باید بر مبنای سیاست ها مشخص باشد راهبری مناسب شده و نظارت جدی شود.
قائم مقام ستاد علم و فناوری دبیرخانه شورایعالی انقلاب فرهنگی اضافه کرد: چون این بودجه سیاست مشخص نداشته، راهبری مناسب ندارد و نظارت جدی بر آن نیست پس همین مقدار کمی هم که به علم و فناوری اختصاص داده شده است خوب مصرف نمی گردد.
عضو شورایعالی انقلاب فرهنگی اضافه کرد: بیشترین کاری که برای بودجه سال ۱۴۰۰ می تواند انجام داد این است که ساماندهی مناسب شود. سیاست های علم و فناوری که مصوب ستاد نقشه جامع علمی کشور و شورایعالی انقلاب فرهنگی است آیا در بودجه اعمال شده است؟ خیر، آیا راهبری مناسب می شود، گزارش گیری مناسب می شود؟ این موارد اگر اعمال شود، بله جا دارد که این بودجه افزایش هم پیدا کند.


منبع:

1399/09/22
12:29:13
5.0 / 5
1104
تگها: فناوری
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد