تازه ترین قطار سریع السیر چین افتتاح شد

تازه ترین قطار سریع السیر چین افتتاح شد

اسمارت کاور: تازه ترین قطار سریع السیر چین که یینچوان را به شیان متصل می کند، فعالیت تجاری خودرا از امروز شروع کرد.به گزارش اسمارت کاور به نقل از سی جی تی ان، این قطار ۳۵۰ کیلومتر در ساعت سرعت دارد و شلیک گلوله نام گذاری شده است. این قطار از یینچوان در شمال غربی چین به شیان می رود و مسافت بین این دو شهر را در عرض تنها سه ساعت طی می کند. این مسیر قبلاً در عرض ۱۴ ساعت طی می شد.
افزایش همکاریهای اقتصادی بین این دو منطقه اقتصادی چین و کمک به احیای تجارت و اقتصاد این دو منطقه قدیمی و پرسابقه همچون اهداف راه اندازی این قطار سریع السیر بوده است.
برای تکمیل این خط آهن در یک مسیر حدوداً ۶۱۰ کیلومتری بیش از ۱۲ میلیارد دلار سرمایه گذاری شده است. مردم محلی از راه اندازی این قطار سریع السیر به خوبی استقبال کرده اند و بلیط های ۴۰ دلاری این مسیر به سرعت به فروش رفته اند.
چین در حال برنامه ریزی برای طراحی خطوط راه آهن جدیدی تا سال ۲۰۲۱ است که قطارها بر روی آن با سرعت ۶۰۰ کیلومتر در ساعت نیز حرکت کنند. با بهره گیری از این قطارها می توان در عرض سه ساعت و نیم از پکن به شانگهای رسید. این در حالیست که طی این مسیر هم اکنون با هواپیما چهار ساعت و نیم به طول می انجامد.


منبع:

1399/10/07
12:20:25
5.0 / 5
1257
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد