شركتهای دانش بنیان ایرانی به كابل می روند

شركتهای دانش بنیان ایرانی به كابل می روند

شرکتهای دانش بنیان در چهار پاویون کشاورزی، پزشکی و سلامت، صنعت و معدن و فناوری اطلاعات و ارتباطات نمایشگاه اختصاصی ایران در کابل حضور پیدا می کنند.به گزارش اسمارت کاور به نقل از صندوق نوآوری و شکوفایی، دکتر سیاوش ملکی فر معاون توسعه نوآوری صندوق نوآوری و شکوفایی اظهار داشت: این صندوق بر مبنای وظایف خود از شرکتهای دانش بنیان برای حضور در بازارهای صادراتی محصولات و خدمات دانش بنیان حمایت می کند.
وی اضافه کرد: در ادامه فرایند پشتیبانی از شرکت ها برای ورود به این بازار، پیشبینی شده در چهاردهمین نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در افغانستان که از تاریخ ۲۱ تا ۲۴ بهمن ماه سالجاری در شهر کابل برگزار می شود، چهار پاویون از شرکتهای دانش بنیان در بخش های کشاورزی، پزشکی و سلامت، صنعت و معدن و فناوری اطلاعات و ارتباطات تشکیل گردد.
ملکی فر، افغانستان را بازار بالقوه محصولات تولیدی و خدمات شرکتهای دانش بنیان ایرانی عنوان نمود و اظهار داشت: هدف صندوق نوآوری و شکوفایی کمک به شرکت ها و بالفعل کردن ظرفیت های آنها است. بر این اساس علاوه بر پشتیبانی از چهار پاویون، هیئت عالی رتبه ای از صندوق در روزهای برگزاری نمایشگاه در کنار مشارکت کنندگان حضور دارند و برای توانمندسازی واحدها و جلب حمایت دولت افغانستان برای تسهیل مراودات فناورانه اقدام می کنند.
وی افزود: حمایت صندوق نوآوری برای حضور شرکتهای دانش بنیان در نمایشگاه های معتبر خارجی در جهت توسعه بازار صادراتی و گسترش همکاریهای فناورانه شرکتهای دانش بنیان بوده که با استقبال خوبی از طرف شرکتهای دانش بنیان هم همراه بوده به صورتی که در سال ۱۳۹۸ بیشتر از ۱۳۳ درخواست برای حضور در نمایشگاه های بین المللی به ارزش بیشتر از ۳، ۲ میلیارد تومان داشتیم.
معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی در مورد نمایشگاه های بین المللی که امسال مورد حمایت صندوق نوآوری قرار گرفته است، اظهار داشت: امسال هم تابحال از حضور شرکتهای دانش بنیان در نمایشگاه های جیتکس امارات، واردات چین و زیرساخت و انرژی افغانستان، در چارچوب برگزاری پاویون دانش بنیان حمایت کرده ایم و برنامه پشتیبانی از حضور شرکتهای دانش‎بنیان در پاویون دانش بنیان در نمایشگاه های اختصاصی ایران در افغانستان و روسیه، نمایشگاه بازرگانی بغداد و کردستان عراق هم در دستور کار قرار دارد.


منبع:

1399/10/25
13:35:26
0.0 / 5
1432
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد