جلوگیری از عفونت باكتریایی با كمك یك ماده مغذی

جلوگیری از عفونت باكتریایی با كمك یك ماده مغذی

به گزارش اسمارت کاور پژوهشگران آمریکایی در بررسی جدید خود دریافتند که یک ماده مغذی می تواند از عفونت باکتریایی پیشگیری کند.


به گزارش اسمارت کاور به نقل از ایسنا و به نقل از ردیت، دانشمندان هنگام مطالعه در مورد دفاع ایمنی بدن در مقابل عفونت باکتریایی، دریافته اند که یک ماده مغذی معروف به "تائورین" (Taurine)، به روده کمک می نماید تا عفونت های پیشین را به یاد بیاورد و باکتری های مهاجم مانند "کلبسیلا پنومونیه" (Klebsiella pneumoniae) را از بین ببرد. شاید این پژوهش که توسط دانشمندان پنج موسسه وابسته به "موسسه ملی سلامت" (NIH) آمریکا انجام شده است، بتواند به عرضه جایگزینی برای آنتی بیوتیک ها کمک نماید.
دانشمندان می دانند که میلیاردها میکروب مفید ساکن روده که میکروبیوتا نام دارند، می توانند از افراد در مقابل عفونت های باکتریایی محافظت کنند اما اطلاعات کمی در مورد نحوه محافظت آنها از بدن در دست است. دانشمندان در حال بررسی میکروبیوتا هستند تا درمان های طبیعی را به جای آنتی بیوتیک هایی عرضه کنند که برای میکروبیوتا مضر هستند و به علت مقاومت دارویی باکتری ها، اثر آنها کمتر می شود.
دانشمندان در بررسی های خود دریافتند میکروبیوتایی که قبلا عفونت را تجربه کرده و به موش های فاقد میکروب منتقل شده است، از مبتلا شدن به باکتری کلبسیلا پنومونیه پیشگیری می کند. آنها دریافتند که یک گروه از باکتری ها معروف به "دلتاپروتئوباکتریا" (Deltaproteobacteria)، در مقابله با این عفونت ها نقش دارند. پژوهش های بیشتر به آنها امکان داد تا تائورین را بعنوان محرک فعالیت دلتاپروتئوباکتریا شناسایی کنند.
تائورین به بدن در هضم چربی ها کمک می نماید و به صورت طبیعی در اسیدهای صفراوی روده وجود دارد. گاز سمی سولفید هیدروژن، یکی از محصولات جانبی تائورین است. دانشمندان اعتقاد دارند که سطح پایین تائورین، به پاتوژن ها امکان می دهد تا در روده ساکن شوند اما بالا بودن سطح تائورین، سولفید هیدروژن کافی را برای جلوگیری از ساکن شدن پاتوژن ها فراهم می آورد. پژوهشگران طی بررسی های خود دریافتند که یک عفونت خفیف کافی است تا میکروبیوتا را برای مقاومت در مقابل عفونت های بعدی آماده کند. همینطور بررسی ها نشان داد کبد و کیسه صفرا که تائورین را تولید می کنند و به ذخیره اسیدهای صفراوی می پردازند، می توانند به محافظت بلندمدت از عفونت منجر شوند.
این پژوهش، در مجله "Cell" به چاپ رسیده است.
منبع:

1399/10/28
15:18:12
0.0 / 5
1162
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد