حدودا یك پنجم سطح اقیانوس های زمین نقشه برداری شده است

حدودا یك پنجم سطح اقیانوس های زمین نقشه برداری شده است

به گزارش اسمارت كاور نقشه برداری سطح اقیانوس ها می تواند به زیست شناسی، ردیابی جزر و مد و نحوه كابل كشی كف اقیانوس ها برای اینترنت كمك شایانی كند و به قول كارشناسان تابحال یك پنجم از سطح اقیانوس های زمین نقشه برداری شده است.


به گزارش اسمارت کاور به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، شاید جالب باشد که بدانید ما انسان ها سطح ماه را بیشتر از سطح اقیانوس های کره زمین می شناسیم، اما در پر کردن این شکاف در حال پیشرفت هستیم.
گزارش های پروژه "Seabed ۳۰۳۰" نشان داده است که دانشمندان ۱۹ درصد از بستر اقیانوس ها را با استانداردهای معاصر نقشه برداری کرده اند که نشانگر یک جهش بزرگ بیشتر از شش درصدی از زمان راه اندازی این پروژه در سال ۲۰۱۷ است و بخش قابل توجهی از آن یعنی نزدیک به ۵.۶ میلیون مایل مربع از داده های جمع آوری شده در مشارکت با پروژه "GEBCO" در سال ۲۰۱۹ محقق شده است.
گفته می شود سطحی از اقیانوس که تابحال نقشه برداری شده تقریباً دو برابر استرالیا است.
این پروژه توسط ۱۳۳ مشارکت کننده، شریک و حامی مورد حمایت قرار می گیرد. بعضی از داده ها در دسترس عموم قرار گرفته بودند اما تا همین اواخر مورد تأیید قرار نگرفته بودند.
رهبران این پروژه همینطور برای پر کردن این شکاف، روی داده های کشتی های تخصصی و کشتی های نقشه برداری رباتیک حساب می کنند.
هنوز کارهای زیادی برای رسیدن به هدف نقشه برداری از همه بستر اقیانوس های زمین باقی مانده است و بخش اعظم و دشوار آن دریاهای عمیق است.
یک نقشه کامل از کف اقیانوس ها می تواند در خیلی از سطوح سودمند باشد. این نقشه می تواند شناخت بشریت از اقیانوس ها(از جمله جزر و مد و سونامی) را بهبود ببخشد، به پایداری جمعیت آبزیان کمک نماید و حتی به کابل کشی اینترنت در بستر اقیانوس ها هم کمک نماید.
منبع:

1399/04/02
23:10:27
5.0 / 5
2185
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد