توسط یك شركت دانش بنیان؛

ضدعفونی كننده نانو ویژه دام و طیور تولید شد

ضدعفونی كننده نانو ویژه دام و طیور تولید شد

به گزارش اسمارت كاور یكی از شركت های فعال در عرصه تولید مواد مورد استفاده در صنعت دام و طیور، مبادرت به عرضه ضدعفونی كننده های نانو جهت استفاده در بخش دام و طیور كرده است.به گزارش اسمارت کاور به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، یک شرکت دانش بنیان ایرانی با استفاده از فناوری نانو، ضدعفونی کننده سطوح محوطه نگهداری دام و طیور تولید و به بازار عرضه نموده است. این شرکت محلول های ضدعفونی خویش را با نامهای تجاری نانونیپ WD، نانونیپ LD و نانونیپ HD تولید می کند.
ضد عفونی کننده بسیار قوی این شرکت (نانونیپ HD) به واسطه داشتن میزان بسیار بالای نانو ذرات نقره توانایی از بین بردن میکروارگانیسم های مختلف را دارد. به ادعای تولیدکننده این محصول، ضدعفونی کننده نانونیپ HD می تواند میکروارگانیسم هایی را که ضد عفونی کننده های رایج قادر به از بین بردن آن نیستند را از بین ببرد. این محصول در مناطقی که از لحاظ آلودگی در شرایط بسیار حاد قرار دارند و عاری بودن از هر نوع آلودگی میکروبی بسیار برای آنها حائز اهمیت می باشد، قابل استفاده بوده و می توان آنرا حتی در بیمارستان ها، اتاق عمل، مزارع پرورش دام و طیور و کشتارگاه ها بهره برد.
این محصول با غلظت ۰.۵ درصد به میزان ۱۰۰ سی سی به ازای هر متر مربع از سطح اسپری می شود. همینطور به منظور کاهش بار آلودگی هوا در مزارع پرورش طیور، یک لیتر از محلول رقیق سازی شده ۰٫۵ درصد این محصول در ۱۰۰ متر مکعب از فضا اسپری می شود. به منظور تسهیل در اجرا می توان از سیستم های مه پاش هم استفاده نمود.
ضد عفونی کننده عمومی (نانونیپ LD) به منظور ضد عفونی کردن سطوح، وسایل، تجهیزات، بستر و پوشال، محوطه، کامیون ها، حوضچه های ورودی و غیره و در مناطقی که بار میکروبی بالایی ندارند با غلظت ۱ درصد (۱ لیتر در ۹۹ لیتر آب) و در صورت آلودگی شدید با غلظت ۲ درصد (۲ لیتر در ۹۸ لیتر آب) مورد استفاده قرار می گیرد. نانونیپ WD می تواند به واسطه داشتن اثر کاتالیزوری مبادرت به از بین بردن زیست فیلم ها از محیط کند.
این شرکت در جهت عرضه خدمات تخصصی و مشاوره در زمینه فناوری نانو با اعتقاد به اهمیت تحقیقات و ضرورت توسعه مبادرت به راه اندازی بخش تحقیق و توسعه (R&D) کرده است.
همچنین این شرکت با تولید نانو ذرات نقره با برند تجاری نانونیپ فعالیت خویش را گسترش داده و به صورت مستمر در عرصه صنعت نانو کشور و همینطور حوزه بهداشت با استفاده از کارشناسان مختلفی در زمینه دامپزشکی، کشاورزی، پزشکی، داروسازی، شیمی، میکروبیولوژی، نساجی و غیره در شرکت و همینطور همکاری و مشاوره اساتید برجسته دانشگاه ها و مراکز معتبر علمی همواره تلاش نموده با عرضه محصولات جدید و با کیفیت و همینطور با قابلیت های متفاوت، در جهت توسعه فناوری نانو گام بردارد.


منبع:

1399/04/03
15:39:53
5.0 / 5
2105
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد