هدیه یك میلیون دلاری ناسا به تیم های دانشجویی

هدیه یك میلیون دلاری ناسا به تیم های دانشجویی

به گزارش اسمارت کاور ناسا با برگزاری یک رقابت دانشجویی، به ۷ تیم از دانشگاه های مختلف آمریکا جایزه ای بالغ بر یک میلیون دلار اعطا کرد.


به گزارش اسمارت کاور به نقل از ایسنا، به نقل از سای تک دیلی، ناسا از دانشجویان سراسر آمریکا درخواست نمود که به برنامه اکتشاف پایدار انسان در ماه در مورد غبارهای قمری کمک کنند.
ناسا از راه برنامه چالش رقابتی ۲۰۲۱ و در جهت توسعه راهکارهای خلاقانه در زمینه کاهش گرد و غبار ماه، نزدیک به یک میلیون دلار به ۷ تیم دانشگاهی جایزه داد.
"نیکی ورکایزر"( Niki Werkheiser) مدیر رشد فناوری اداره مأموریت فضایی ناسا در این حوزه اظهار داشت: این چالش برای دانشجویان و ناسا یک فرصت هیجان انگیز است.
وی افزود: گرد و غبار قمری هرکار که ما روی کره ماه انجام می دهیم را تحت تأثیر قرار می دهد. ازاین رو ما برای کاهش یا پیشگیری از اثرات آن به راهکارهای زیادی نیاز داریم. به این ترتیب، این مفاهیم ابتکاری دانشجویی می تواند به حل بعضی از مهم ترین مشکلات در ارتباط با گرد و غبار، به ناسا کمک نماید. چونکه تیم های منتخب روش ها و فناوری هایی را برای کاهش گرد و غبار ماه توسعه خواهند داد.
این روش ها شامل سیستم های فیلتراسیون هوا و مفاهیمی شامل لنت های فرود بدون گرد و غبار خواهد بود.
مقادیر جایزه برای هر تیم متفاوت بوده و بر مبنای نمونه کار اولیه و بودجه پیشنهادی هر تیم تعیین شده است.
دانشگاه هایی که در این رقابت موفق به دریافت جایزه شدند شامل تیم های دانشجویی از دانشگاه های براون، مؤسسهٔ فناوری کالیفرنیا، دانشکده معادن کلرادو، موسسه فناوری جورجیا، دانشگاه علم و صنعت میسوری، دانشگاه فلوریدا مرکزی، دانشگاه ایالتی واشنگتن است.
منبع:

1399/11/20
13:42:57
0.0 / 5
1378
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد