لباس های ورزشی آینده چگونه هستند؟

لباس های ورزشی آینده چگونه هستند؟

به گزارش اسمارت کاور دو محقق بعد از شش سال تلاش موفق به طراحی و ایجاد پیراهنی که مجهز به فناوری ˮلایت لیسˮ(Light Lace) است، شده اند.


به گزارش اسمارت کاور به نقل از ایسنا و به نقل از اسپکتروم نیوز، "راب شفرد"(Rob Shepherd) خالق فناوری "لایت لیس" اظهار داشت: آن پیراهن ها نور را از خود عبور می دهند و هنگامی که آنها را بکشید یا فشار دهید می توانید شدت خروجی نور را تغییر دهید.
شفرد سال ها وقت خویش را صرف ایجاد این فناوری کرد و در همین سال ها هم "ایلیدا سامیلگیل"(Ilyada Samilgil) از دانشگاه کرنل با او همکاری می کرد و با یکدیگر در حال کوشش برای تعبیه این فناوری در یک لباس ورزشی بودند و در نهایت موفق شدند لباسی تولید نماید که هنگامی که فرد بر بخشی از عضلات خود طی تمرین ورزشی کار می کند، با این فناوری به کاربر اطلاع دهند.
سامیلگیل اظهار داشت: کابران هنگامی که این پیرهن را می پوشند و بر روی بخشی از عضلات خود طی تمرین ورزشی کار می کند هشدارهای متنی دریافت می کنند یا پیراهن یا لگ ورزشی آنها روشن می شود تا به آنها اعلام کند که تنها بر روی یک گروه عضلانی خاص خود بیش از اندازه کار کرده اند و این فناوری کاربر را آگاه می کند که باید تمرین یا جلسه تمرین خویش را متوقف نماید. این کار از رخ دادن جراحت هایی که امکان دارد با تمرین زیاد ایجاد شود جلوگیری می کند.
این فناوری به کاربران اجازه می دهد تا زمان جلسات تمرین خویش را بر مبنای داده های عرضه شده توسط پیراهن شان تنظیم کنند. محققان همینطور قصد دارند در آینده شلوار لگ، کفش، دستکش و سایر لباس های مجهز به این فناوری را تولید کنند.
شفر اظهار داشت: از آنجائیکه ما به جای الکترونیک از نور استفاده می نماییم، پوشیدن لباس راحتتر است و کاربران می توانند آنرا بشویند و در صورت مرطوب شدن هم مشکلی ایجاد نمی کند و علاوه بر آن هم هزینه آن خیلی کم است.
هم اکنون حوزه های ورزشی مانند بوکس، دو میدانی و فوتبال علاقمند به استفاده از این تکنولوژی هستند.
فناوری "لایت لیس" در مسابقات NFL۱ و Future سال جاری مقام اول را به دست آورد و ۵۰ هزار دلار جایزه به محققان آن اهدا شد.
شفر اظهار داشت: این مورد سبب اعتبار کار ما می شود و ازاین رو می تواند در بازار فروش این محصول تأثیر خوبی داشته باشد.
سامیلگیل اظهار داشت: ما همچنان به کار خود ادامه می دهیم. روی نمونه اولیه کار می نماییم ازاین رو می توانیم آزمایشات بیشتری انجام دهیم و محصول خویش را برای عرضه در بازار آماده نماییم.
به قول توسعه دهندگان، این فناوری احیانا از سال آینده عرضه خواهد شد.
منبع:

1399/11/21
22:39:58
0.0 / 5
1192
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد