نابودی پشه ها با حشرات دستكاری شده در آمریكا

نابودی پشه ها با حشرات دستكاری شده در آمریكا

اداره كشاورزی فلوریدا از موافقت خود جهت استفاده از میلیون ها پشه دستكاری شده به صورت ژنتیك برای نابودی این حشره موذی آگاهی داده است.به گزارش اسمارت کاور به نقل از دیجیتال ترندز، مقرر است پشه های مورد اشاره در مناطق محل زیست این حشره رها شوند. امید می رود جفت گیری پشه های دستکاری شده با پشه های وحشی به تولد پشه هایی منجر شود که هیچ گاه به بلوغ نمی رسند و در نتیجه در گذر زمان جمعیت پشه ها رو به کاهش بگذارد.
اگر چه این روش در بخش هایی از جهان مورد آزمایش قرار گرفته، اما معین نیست که می توان در مورد کارایی آن در آمریکا هم مطمئن بود یا خیر. مقرر است شرکت انگلیسی Oxitec که در مالکیت آمریکاست پشه های مورد اشاره را در بعضی جزایر فلوریدا رها کند.
در عین حال برخی کارشناسان آمریکایی می گویند این کشور هنوز برای کنترل و رصد پشه های دستکاری شده آمادگی لازم را ندارد و این مساله در صورت وقوع رویدادهایی پیش بینی نشده می تواند مشکل آفرین شود.
پیش از این گزارش هایی در مورد شکست پروسه استفاده از پشه های دستکاری شده ژنتیک در بعضی نقاط برزیل انتشار یافته بود و معین نیست Oxitec از این شکست که حاصل کوشش های بنیاد بیل و ملیندا گیتس بوده عبرت گرفته یا خیر. در عین حال باتوجه به تشدید گرمایش زمین که منجر به افزایش جمعیت پشه های عامل بیماری های مالاریا و تب دنگ می شود، لزوم دارد که برای مقابله با پشه های ناقل بیماری از روش های جدیدی استفاده گردد.

1399/04/08
21:28:45
5.0 / 5
2318
تگها: دیجیتال , شركت
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد