شتابدهنده ها تا سقف 5میلیارد ریال تسهیلات دریافت می كنند

شتابدهنده ها تا سقف 5میلیارد ریال تسهیلات دریافت می كنند

اسمارت كاور: معاونت علمی و فناوری اعلام نمود از شتابدهنده های مستقر در تهران و استانها حمایت می كند و با سقف مشخص به آنها تسهیلات اعطا می كند.



به گزارش اسمارت کاور به نقل از معاونت علمی و فناوری، شتابدهنده ها یکی از بازیگران زیست بوم فناوری و نوآوری در کشور می باشند که به کمک آنها افزایش تعداد شرکت های دانش بنیان سرعت گرفته است. اما همزمان با شیوع ویروس کرونا در کشور در کنار سایر کسب و کارها، آنها نیز از لطمه های ویروس جدید در امان نماندند. پس با در نظر گرفتن بسته حمایتی ویژه خدمت رسانی به آنها تسهیل می شود.
بازیگران گوناگونی در زیست بوم فناوری و نوآوری نقش آفرینی می کنند. در طول ۶ سال اخیر، صدها شتابدهنده، مرکز رشد، پارک علم و فناوری، کارخانه های نوآوری و صندوق های مالی در سراسر کشور تاسیس شده است. بیش از ۵ هزار شرکت دانش بنیان و ۶ هزار استارتاپ در کشور، از خدمات این مراکز استفاده می نمایند.
اما شیوع ویروس کرونا در کشور، کسب و کارهای مختلفی را گرفتار لطمه کرد. شتابدهنده ها و پردیس های نوآوری نیز از این لطمه ها در امان نماندند. معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری از همان روزهای نخست انتشار ویروس کرونا، کوشش کرد تا ضمن تامین محصولات مورد نیاز برای مقابله با کرونا، لطمه های پیش آمده برای این مراکز را نیز جبران کند. برای کاهش آثار این لطمه ها، بسته های حمایتی تدوین شده است که توسط صندوق نوآوری و شکوفایی پرداخت می شود.
از جمله بازیگران مهم زیست بوم نوآوری کشور که توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به وجود آمده اند، شتابدهنده های شرکت های دانش بنیان هستند، این شتابدهنده ها، با بهره بردن از منتورها و مدیران با تجربه، تیم ها و استارتاپ های فناور را به شرکت های دانش بنیان بالنده و پویا تبدیل می کنند. برای کاهش لطمه های احتمالی که در اثر شیوع ویروس کرونا به این این شتابدهنده ها وارد شده است، بسته تسهیلات متفاوتی در نظر گرفته شده است.
بر اساس این طرح حمایتی، شتابدهنده های مستقر در استان تهران می توانند تا سقف ۵ میلیارد ریال تسهیلات با نرخ ۹ درصد دریافت نمایند.
شتابدهنده های مستقر در سایر استانها نیز می توانند برای دریافت تسهیلات، رقمی بین ۴ تا ۵ میلیارد ریال درخواست بدهند. این شتابدهنده ها «متناسب با تعداد تیم های کاری سال ۹۸ و اسناد هزینه کرد» تسهیلات دریافت می کنند.
این تسهیلات در یک دوره حداکثر شش ماهه پرداخت می شود. دریافت کنندگان تسهیلات می توانند بعد از یک تنفس شش ماهه، اقساط تسهیلات را در ضمن یک دوره دوازده ماهه پرداخت کنند.
استارت اپ ها و شرکت های نوپا به کمک شتابدهنده ها یاد می گیرند که چگونه ایده نوآورانه خودرا به محصولی فناور و سودآور تبدیل کنند.


منبع:

1399/04/08
23:42:32
5.0 / 5
2137
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد