با انعقاد یك تفاهم نامه؛

زنجیره صنعت برق خورشیدی كشور توسعه می یابد

زنجیره صنعت برق خورشیدی كشور توسعه می یابد

اسمارت كاور: با انعقاد تفاهم نامه ای زنجیره صنعت برق خورشیدی كشور توسعه می یابد.به گزارش اسمارت کاور به نقل از معاونت علمی و فناوری، موافقت نامه همکاری دوجانبه برای توسعه زنجیره ارزش صنعت برق خورشیدی کشور و مدیریت اجرای پروژه های در رابطه با حلقه های زنجیره با هدف استفاده حداکثری از دانش فنی داخلی و توانمندی شرکت های دانش بنیان میان صندوق نوآوری و شکوفایی و پیمانکار اصلی راه اندازی نیروگاه های آبی در ایران به امضا رسید.
در حاشیه جلسه امروز کارگروه صندوق های پژوهش و فناوری و در حضور دکتر منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و دکتر احمدی رئیس دانشگاه تربیت مدرس، موافقنامه همکاری دوجانبه برای توسعه زنجیره ارزش صنعت برق خورشیدی کشور و مدیریت اجرای پروژه های در رابطه با حلقه های زنجیره با هدف استفاده حداکثری از دانش فنی داخلی و توانمندی شرکت های دانش بنیان میان دکتر علی وحدت رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی و علی وکیلی پیمانکار اصلی راه اندازی نیروگاه های آبی در ایران منعقد شد.
بر اساس این موافقت نامه، زنجیره صنعت برق خورشیدی زنجیره ارزشی است که از اکتشافات منابع مناسب سیلیس آغاز و تا ایجاد نیروگاه های متمرکز و غیرمتمرکز برق خورشیدی ادامه می یابد.
فاز اول این موافقت نامه شامل مطالعات مقدماتی بوسیله بررسی پژوهش های اولیه، تکمیل یا انجام مطالعات مجدد و مطالعات توجیهی فنی و اقتصادی برای تصمیم گیری نهایی ورود به سرمایه گذاری در توسعه زنجیره ارزش صنعت برق خورشیدی کشور است. همین طور تدوین نقشه راه، مدل توسعه و شناسایی شرکای بالقوه در فازهای مختلف و برنامه ریزی برای توجیه نهادهای سیاست گذاری و حمایتی از دیگر اقدامات فاز اول این موافقت نامه خواهد بود.


منبع:

1399/04/10
13:39:57
5.0 / 5
2256
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد