در چین؛

نانو ژنراتورهای آبی از انواع حركت برق تولید می كنند

نانو ژنراتورهای آبی از انواع حركت برق تولید می كنند

اسمارت کاور: پژوهشگران چینی برای نخستین بار نانوژنراتورهایی ساخته اند که می تواند از انواع حرکت مانند موج دریاها و اقیانوس ها یا حتی حرکات بدن در درون آب برای تولید برق استفاده کنند.به گزارش اسمارت کاور به نقل از نیواطلس، ژنراتورهای مورد اشاره از نوع نانو ژنراتورهای تریبو الکتریکی هستند که بوسیله اصطکاک برق تولید می کنند. از این ژنراتورها قبلاً برای تولید برق با استفاده حرکات بدن، لمس صفحات مختلف، راه رفتن بر روی زمین و غیره استفاده شده است.
در نمونه های قبلی این ژنراتورها استفاده از صفحات مستحکمی که باید در گذر زمان در تماس با یکدیگر باقی می ماندند، ضروری بود. این صفحات در گذر زمان به یکدیگر لطمه می زدند و پس ژنراتورهای مورد اشاره توان تولید برق را از دست می دادند.
اما در نانوژنراتور تازه، اصطکاک و مالش بین یک صفحه جامد مستحکم و مایعات رخ می دهد و بدین منظور از یک لوله پلاستیکی در ابعاد انگشت انسان استفاده شده که آب دیونیزه برای تولید برق از درون آن می گذرد. این آب از بین دو الکترود لوله مورد اشاره می گذرد. نانوژنراتور مورد اشاره به اختصار WT-TENG نام گرفته است.
تماس آسان تر الکترودها با آب دیونیزه شده سبب می شود تا مقدار برق تولید شده افزایش یابد. از طرف دیگر آب را می توان به روش های مختلفی مانند شنا کردن انسان ها، ایجاد موج و غیره به حرکت در آورد و پس این روش جدید تولید برق می تواند کارکردهای متنوعی داشته باشد.
در جریان یک آزمایش از ۳۴ نانو ژنراتور تولید شده با استفاده از این فنآوری برای تامین برق ۱۵۰ چراغ ال ای دی با موفقیت استفاده شد.


منبع:

1400/01/01
12:34:03
5.0 / 5
1110
تگها: تولید , محقق
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد