تولید قطعات تعمیری بدنه جت های جنگنده با چاپگر سه بعدی

تولید قطعات تعمیری بدنه جت های جنگنده با چاپگر سه بعدی

اسمارت کاور: یک شرکت سوئدی از جایگزینی قطعات معیوب و تعمیری بدنه جت جنگنده گریپن با بهره گیری از قطعات تولید شده با چاپگر سه بعدی برای نخستین بار آگاهی داده است.به گزارش اسمارت کاور به نقل از نیواطلس، پرواز آزمایشی جنگنده تعمیر شده با بهره گیری از این قطعات با موفقیت بر فراز کارخانه شرکت ساب در سوئد در تاریخ ۱۹ مارس سال ۲۰۲۱ انجام شد.
انتظار می رود این موفقیت سبب تولید منظم قطعات تعمیری ابزار مختلف جنگی و نظامی با بهره گیری از چاپگر سه بعدی در سال های آتی شود. باتوجه به ضرورت استواری وسایل و ابزار جنگی و دوام و پایداری قطعات تولید شده با چاپگرهای سه بعدی، استفاده از این چاپگرها بدین منظور همیشه با ابهام مواجه بوده است. اما گفته می شود در آینده حتی برای تعمیر کشتی های جنگی و رفع نیازهای لجستیکی آنها نیز از قطعات تهیه شده با بهره گیری از چاپگرهای سه بعدی استفاده خواهد شد.
این تحول تعمیر سریع جنگنده های لطمه دیده در نبردهای هوایی را با هزینه کمتر و سرعت بیشتر ممکن می کند تا تعداد بیشتری از هواپیماهای جنگی همیشه آماده پرواز و شرکت در عملیات رزمی باشند.
ساب از سال ۲۰۱۸ در تلاش جهت استفاده از چاپگرهای سه بعدی برای تعمیر سریع بدنه بیرونی لطمه دیده هواپیماهای جنگی بوده و تکمیل این طرح با اسکن سه بعدی بدنه جنگنده های تولیدی آن ممکن شده است. برای تهیه قطعات تعمیری با چاپگر سه بعدی از نوعی پلیمر بسیار مستحکم ارزان و مقاوم در مقابل اشعه ماورا بنفش و مواد مختلف شیمیایی استفاده شده است.


منبع:

1400/01/19
11:50:58
5.0 / 5
1136
تگها: تولید , شركت
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد