پرانرژی ترین نور جهان شناسایی شد

پرانرژی ترین نور جهان شناسایی شد

به گزارش اسمارت کاور دانشمندان با استفاده از یک تلسکوپ واقع در چین موفق به شناسایی پرانرژی ترین نوری شده اند که تابحال مشاهده شده است.


به گزارش اسمارت کاور به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، دانشمندان هنوز رمز و راز نورهای پرانرژی را به صورت کامل حل نکرده اند و الان آنها به رمز و راز دیگری رسیده اند.
گروهی از دانشمندان با استفاده از رصدخانه "LHAASO" مستقر در چین، پرانرژی ترین نوری را که تابحال مشاهده شده را رصد کردند.
دانشمندان می گویند، این نور پرانرژی از یک گروه دوازده تایی از "کانون های داغ" ساطع کننده پرتوی گاما آمده است که بیشترین انرژی در ارتباط با یک اشعه با حدود ۱.۴ کوادریلیون الکترون ولت انرژی است.
این در حالی است که رکورد قبلی متعلق به یک پرتوی گاما زیر یک کوادریلیون الکترون ولت بود.
این کشف از آن حکایت می کند که کهکشان راه شیری مملو از شتاب دهنده های ذره است که الکترون ها و پروتون ها را به سرعت بسیار بالایی می رساند.
هنوز معلوم نیست که چه چیزی این کانون های داغ را تولید می کند، باآنکه سحابی ها و مهدهای ستاره ای نامزد احتمالی ایجاد آنها ذکر شده اند.
این کشف همینطور امکان دارد زمینه ساز خیلی از اکتشافات بعدی شود. تلسکوپ "LHAASO" مقرر است در سال ۲۰۲۱ تکمیل شود و انتظار می رود تعداد بیشتری از این منابع نور پرانرژی را پیدا کند. این کار به نوبه خود می تواند پاسخ های بیشتری در مورد نحوه ایجاد این کانون های داغ و سیستم هایی که محرک جهان هستند، فراهم آورد.
منبع:

1400/03/04
10:04:12
5.0 / 5
1134
تگها: تولید , سیستم
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد