كنترل تولید انسولین با استفاده از نور ال ای دی ساعت هوشمند

كنترل تولید انسولین با استفاده از نور ال ای دی ساعت هوشمند

به گزارش اسمارت کاور خیلی از ردیاب ها و ساعتهای هوشمند تناسب اندام مدرن دارای منبع نور ال ای دی یکپارچه هستند. این نور سبز ساطع شده(پیوسته و یا به صورت پالسی) به پوست نفوذ می کند و می تواند برای اندازه گیری ضربان قلب فرد در هنگام فعالیت بدنی یا در حالت استراحت استفاده گردد.


به گزارش اسمارت کاور به نقل از ایسنا و به نقل از تی ان، حالا تعدادی از پژوهشگران مؤسسه فناوری فدرال زوریخ در مطالعه اخیرشان قصد داشتند از منبع نور ال ای دی برای کنترل ژن ها و تغییر رفتار سلول ها از راه پوست استفاده کنند.
این مطالعه توسط "مارتین فوسنگر"(Martin Fussenegger) از دانشکده علوم و مهندسی سیستم زیستی انجام شد. وی درباره این مطالعه اظهار داشت: هیچ سیستم مولکولی طبیعی در سلول های انسانی به نور سبز پاسخ نمی دهد، ازاین رو ما مجبور شدیم چیز جدیدی بسازیم.
محققان این مطالعه بعد از مدتی بررسی در نهایت یک کلید مولکولی ایجاد کردند که بعد از ایمپلنت، با نور سبز ساعت هوشمند فعال می شود. این کلید به یک شبکه ژنی که محققان آنرا وارد سلول های انسانی کردند، متصل است. در این مطالعه آنها از سلول های HEK ۲۹۳ برای ایجاد نمونه اولیه استفاده کردند. این شبکه به علت ساختار خاصی که دارد بمحض قرار گرفتن سلول ها در معرض نور سبز، می تواند انسولین یا مواد دیگری تولید نماید. خاموش شدن چراغ، کلید را غیرفعال کرده و روند را متوقف می کند.
از آنجائیکه آنها از نرم افزار استاندارد ساعتهای هوشمند استفاده می کردند، دیگر نیازی به توسعه برنامه های اختصاصی نبود. در طول آزمایشات، آنها با باز کردن برنامه درحال اجرا چراغ سبز را روشن کردند.
کلید مولکولی ساختاری پیچیده است. یک ساختار مولکولی در غشای سلول ها ادغام شده و به قطعه ای متصل می شود و بمحض این که نور سبز ساطع می شود، اجزایی که به سلول رفته اند، جدا شده و به هسته سلول منتقل می شود و در آنجا ژن تولید کننده انسولین را تحریک می کنند. هنگامی که چراغ سبز خاموش می شود، قطعه جدا شده به قطعه داخلی خود که در غشا قرار دارد باردیگر متصل می شود. محققان این سیستم را روی خوک و موش ها با موفقیت آزمایش کردند.
منبع:

1400/03/19
11:45:20
5.0 / 5
1213
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد