شغل افراد علمی زیر ذره بین مجله نیچر

از بالون های استراتوسفر تا مأموریت های ماه

از بالون های استراتوسفر تا مأموریت های ماه

اسمارت کاور از بالون های استراتوسفر تا مأموریت های ماه


به گزارش اسمارت کاور به نقل از ایسنا و به نقل از نیچر، جسیکار فرانتز درباره این ابزار که در تصویر قابل مشاهده می باشد، اظهار داشت: شاید ابزاری که در تصویر می بینید همانند ابزاری به نظر برسد که یک نفر در یک گاراژ آنرا ساخته است اما باید گفت ابزاری که در تصویر مشاهده می کنید یک آنتن جهت دار قدرتمند است. من و هم کلاسی هایم در کالج فونیکس آریزونا این ابزار را برای برنامه"ASCEND" ناسا طراحی نموده و توسعه دادیم. ASCEND یکی از برنامه های ناسا است که طی آن ناسا بودجه پروژه های علمی- آموزشی را تامین می کند. طی این برنامه گروه های دانشجویی سراسر ایالت ابزارهای علمی برای اتصال به یک بالون استراتوسفر می سازند.
ایده تیم ما نیز پخش زنده پرواز بالون بود. برای انتقال فیلم از بالون(که می تواند تا بیش از ۳۰ کیلومتر به هوا رود) ما یک رادیو پنج گیگا هرتزی(که از آن برای تامین وای-فای به هتل ها استفاده می شود)، انتخاب کردیم.
برای انجام عملیات انتقال در چنین مسافتی توسط چنین رادیوی کوچک و سبکی به یک آنتن بسیار قوی برای گرفتن سیگنال نیاز داشتیم. بشقاب استیل آنقدر سنگین است که مجبور بودیم وزنه های دمبل را برای رسیدن به یک حالت تعادل به آن وصل نماییم.
این تصویر که در بامداد روز پرتاب و در تاریخ نوامبر سال ۲۰۱۹ گرفته شده است، درحال کوشش برای اتصال سیستم و ابزار زمینی با یکدیگر بودیم. اما به مشکل برخوردیم و جریان مستقیم را دریافت نکردیم. خیلی اتفاق ناراحت کننده و پر استرسی بود اما از طرفی یک تجربه آموزنده و مفید نیز بود.
ASCEND برنامه علمی بسیار آموزنده است و در آن زنان به رسیدن به اهداف خود تشویق می شوند و موجب اعتماد به نفس آنها می شود. در ماه آگوست من ادامه تحصیل خود برای گذراندن دو سال پایانی تحصیل دوره کارشناسی ام در رشته مهندسی مکانیک را در دانشگاه آریزونا شروع کردم و سپس به گروه ASCEND دانشگاه ملحق شدم. ما در این پروژه از فروسرخ نزدیک و دوربین های نور واضح برای ارزیابی سلامت پوشش گیاهی بیابان های آریزونا استفاده کردیم. من خیلی به کار در ناسا علاقه دارم بخصوص که آنها قصد دارند در سال ۲۰۲۴ برای بار دیگر افراد را به ماه ارسال نمایند و با همکاری شرکت اسپیس ایکس نیز توانستند فضانوردان را با فضاپیمای کرو دراگون به ایستگاه فضایی بین المللی ببرند. بنا بر این فرصت های بیشماری برای کار در حوزه هوافضا و هم چنین مشارکت در چنین ماموریت هایی وجود دارد.
منبع:

1400/03/27
23:26:59
5.0 / 5
1140
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد