ابداع جالب یك دانشجو؛

دستگاهی كه جان قربانیان چاقوكشی را نجات می دهد

دستگاهی كه جان قربانیان چاقوكشی را نجات می دهد

به گزارش اسمارت کاور یک دانشجو ابزاری ابداع کرده که زخم چاقو را می بندد و با پیشگیری از خونریزی بیش از اندازه به نجات جان فرد کمک می نماید.


به گزارش اسمارت کاور به نقل از پرس اسوسیشن، یک دانشجو دستگاهی طراحی نموده که به امدادگران کمک می نماید خونریزی ناشی از زخم های چاقو را به سرعت متوقف کنند. جوزف بنتلی یک دانشجوی طراحی و فناوری در دانشگاه لوگبروگ نمونه اولیه دستگاه REACT را ساخته که با استفاده از فشار در محل زخم، خونریزی را متوقف می کند.
در واقع دستگاه زخم را در مناطقی هدف می گیرد که به صورت کلی درمان آن مشکل است مانند زیر بغل و شکم. امکان دارد قربانی زخم با چاقو طی ۵ دقیقه جان خویش را از دست بدهد، ازاین رو اولویت امدادگران متوقف کردن خونریزی بیش از اندازه است. به قول این دانشجوی سال آخر دستگاه REACT سریع تر از روش های سنتی می تواند زخم را ببندد و بعد هنگام عمل جراحی میتوان آنرا به سادگی برداشت. به صورت معمول امدادگران و پلیس از کیت کنترل خونریزی استفاده می نمایند که حاوی گاز پانسمان است و با فشار روی زخم فشرده می شود. اصول فعالیت REACT هم به همین شیوه است اما در مدت زمان کوتاه تری خونریزی را متوقف می کند. همینطور اگر این دستگاه زخم را به اندازه کافی فشار ندهد، میتوان آنرا برداشت و فرآیند متوقف کردن خونریزی را باردیگر انجام داد. بنتلی در اینباره می گوید: کاربرد ساده دستگاه و فرآیند خودکار سیستم REACT به امدادگران کمک می نماید سریع تر جان قربانی را نجات دهند.


منبع:

1400/04/12
16:41:22
5.0 / 5
1030
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد