راهكارهای ترس از هواپیما

راهكارهای ترس از هواپیما

افراد زیادی با تهیه بلیط هواپیما به سفرهای خود می پردازند. دلیل علاقه‌مندی افراد به این وسیله نقلیه امكانات، سرعت و امنیت است.


بسیاری از افراد هنگام بلند شدن هواپیما دچار استرس می شوند؛ این افراد به نوعی ترس از پرواز دارند. افراد زیادی با تهیه بلیط هواپیما به سفرهای خود می پردازند. دلیل علاقه‌مندی افراد به این وسیله نقلیه امکانات، سرعت و امنیت است. اما در این بین بسیاری از افراد هنگام بلند شدن هواپیما دچار استرس می شوند. این افراد به نوعی ترس از پرواز دارند.

باید بین ترس و هراس تفاوت قائل شد! در واقع هراس‌ها ترس‌ های بی موردی هستند که در نتیجه تداعی عصبی و ذهنی به وجود آمده‌اند مثلا شخصی که از پرواز می ‌ترسد قبلا پرواز برای او با یک حادثه و اتفاق ناخوش آینده مصادف شده که این امر منجر به وجد آمدن یک نوع تداعی عصبی ذهنی در آن شخص شده لذا هر وقت در مورد پرواز فکر کند یا بخواهد با هواپیما پرواز کند دچار این ترس شدید و بی‌مورد خواهد شد. (منبع)

کسانی که این مسئله را درون خود ایجاد می‌نمایند، هیچ لذتی از سفر با این وسیله نقلیه نخواهند برد. ما در این مطلب راهکارهایی را ارائه می‌ دهیم تا از استرس افراد در سفرهای هوایی کاسته شود. اگر شما هم در هنگام سفر با هواپیما استرس دارید یا بستگانتان ترس از پرواز دارند، در این مطلب با ما همراه باشید.

 

مطالعه را فراموش نکنید

راه کارهای مختلفی برای جلوگیری از پرواز وجود دارد، یکی از این راهکارها مطالعه در هنگام برخاستن هواپیما است. استفاده از کتاب، روزنامه و مجله در هنگام پرواز باعث می‌شود، حواس افراد از مقوله پرواز پرت شود. خواندن کتاب یا هر چیز دیگری تمرکز افراد را بالا برده و تفکر را جایگزین ترس می‌نماید.

صندلی های جلوی کابینت را انتخاب کنید

از آنجایی که صندلی‌ های جلوی هواپیما سر و صداهای کمتری را در بر دارند، در هنگام رزرو بلیط هواپیما صندلی‌های جلوی هواپیما را انتخاب کنید. آرامش را در این قسمت از هواپیما بیشتر احساس خواهید کرد.

کافئین نخورید

یکی از اشتباهاتی که افراد مختلف دچار آن می‌ شوند، خوردن کافئین قبل از پرواز است. هر گونه کافئین مانند چای و قهوه را از برنامه خود حذف کنید. کافئین سبب افزایش استرس در شما می‌شود و لذت پرواز را می‌کاهد.

نفس عمیق بکشید

دنبال راهکاری بی‌ هزینه و کم خرج هستید؟ در هر حالتی نفس عمیق بکشید. رفت و آمد هوا در ریه‌ های و قلب شما آرامش خاصی هدیه می ‌دهد. از کاربردی ‌ترین نکات در کاهش استرس در سفرهای هوایی نفس کشیدن عمیق است.

موسیقی یکی از راهکارهاست

گوش دادن موسیقی را در پرواز از یاد نبرید. موسیقی می ‌تواند شما را از فضای موجود پیش آمده بلند کند و شما را به دنیایی دیگر ببرد. موسیقی فضایی را تداعی می‌کند که در آن احساسی از ترس نباشد.

هم صحبت پیدا کنید

ما ایرانی ‌ها روابط عمومی بسیار بالایی داریم. اگر همراهی دارید با او به صحبت بپردازید یا با بغل دستی خود شروع به حرف زدن کنید. این کار مانع استرس می ‌شود.

 

نوشیدن آب

نوشیدن آب هم می‌تواند کمک بالایی در کاهش استرس شما داشته باشد. این عمل استرس را از شما دور کرده و آرامش را باز می‌گرداند. علاوه بر خرید بلیط هواپیما برای سفر باید وسایل مورد نیز را با خود به همراه داشته باشید.

مشورت با پزشک در موارد ضروری

ترس شما از پرواز بیش از اندازه است؟ در صورتی که ترس شما بسیار زیاد است، تنها راه مشورت با پزشکی متخصص و حاذق است. این کار باعث می‌شود تا در صورت استرس زیاد دارویی تجویز شود. راهکارهای بسیار زیاد دیگری وجود دارد تا از استرس ‌تان در هنگام پرواز کم شود. کافی است، به مطلب بدون استرس سوار هواپیما شوید، مراجعه کنید. در این مطلب علاوه بر راهکارهای ارائه شده، تکنیک‌ های دیگری بیان شده است.

یکی از تکنیک‌ های کاهش استرس در این مطلب که مربوط به قبل از پرواز و بعد از خرید بلیط هواپیما است، چک کردن مدارک است. بعد از خرید بلیط هواپیما از سایت های معتبر ارائه کننده بلیط مانند تیک بان حتما مدارک مورد نیاز در پرواز را چک کرده و در جایی امن و در دسترس قرار دهید تا قبل از پرواز دچار استرس نشوید. این کار باعث می شود که تسلط بهتر و حس آرامش بیشتری در سفر داشته باشید.

خرید بلیط هواپیما

اگر علاوه بر نگرانی پرواز نگران خرید بلیط هواپیما هستید ما به شما سایت تیک بان را پیشنهاد می‌کنیم. تیک بان، علی بابا، مستربلیط و قاصدک جز معتبرترین سایت‌های ارائه‌کننده بلیط هواپیما در کشور به شمار می روند. اگر مایلید تا از طریق تیک بان، سایت معتبر خرید بلیط هواپیما بلیط مورد نظر را تهیه کنید، کافی است، کلمه تیک بان یا عبارت https://tikban.com/ را جستجو نمایید. منبع : (با این راهکارها ترس از هواپیما را فراموش کنید)

1400/04/22
23:09:11
5.0 / 5
1236
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد