نخستین آزمایش دیرینه شناسی در فضا!

نخستین آزمایش دیرینه شناسی در فضا!

اسمارت کاور: اولین آزمایش فضایی ˮباستان شناسیˮ در ایستگاه فضایی بین المللی در حال انجام می باشد.


به گزارش اسمارت کاور به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، در صورتیکه اغلب مردم بطور طبیعی، دیرینه شناسی را با بقایای باستانی و آثار باستانی مرتبط می دانند، گروهی از دانشمندان با شروع نخستین پروژه دیرینه شناسی در ایستگاه فضایی بین المللی(ISS) این قالب را شکسته اند!
این نخستین بار است که چنین پروژه ای در یک زیستگاه فضایی انجام می شود و هدف آن لیست بندی چگونگی سازگاری انسان ها با رفتارهای زندگی در فضا برای چندین ماه است. بعنوان یک نقطه مرجع باید اظهار داشت که طولانی ترین اقامت در ایستگاه فضایی بین المللی تا حالا اقامت ۳۲۸ روزه "کریستینا کخ" فضانورد ناسا بوده است که سال قبل به انتها رسید.
"جاستین والش" دانشیار دانشگاه "چپمن" در کالیفرنیا، یکی از سرپرستان این مطالعه توضیح داد: ما نخستین کسانی هستیم که اهتمام می نماییم بفهمیم انسان ها چگونه با شرایطی که در فضا تجربه می کنند، ارتباط برقرار می کنند. با آوردن دیدگاه های دیرینه شناسی به یک حوزه فضایی فعال، ما نخستین کسی هستیم که نشان می دهیم چگونه مردم رفتار خودرا با یک محیط کاملاً جدید تطبیق می دهند.

گودال های آزمایشی دیرینه شناسی در فضا
این برنامه تحت عنوان "پروژه دیرینه شناسی ایستگاه فضایی بین المللی"(ISSAP) همین هفته با نخستین آزمایش خود به نام "SQuARE" شروع شد. هدف از این آزمایش ساختن معادل یک گودال آزمایشی دیرینه شناسی در فضا است. باستان شناسان بر روی زمین، یک گودال آزمایشی یک متر مربعی حفر می کنند تا مکان تحت بررسی را بشناسند و برنامه ریزی کنند که در آینده چه چیزی را بررسی نمایند.
حالا تیم برنامه "ISSAP" بجای حفاری یک مکان، از نوار چسب برای ترسیم مناطق یک متر مربعی استفاده خواهدنمود. بررسی ها بوسیله تصاویر روزانه که در ۶۰ روز گرفته می شود، انجام می شود و نحوه استفاده از فضاهای مختلف ایستگاه فضایی را نشان میدهد.
این اصطلاحا گودال ها در مناطق مختلف ایستگاه فضایی مانند میز غذاخوری، ایستگاه کاری و دیواری در نزدیکی یک توالت قرار خواهند گرفت. از خدمه ایستگاه فضایی نیز خواسته شده تا یک منطقه آزمایشی نهایی را انتخاب کنند و آنها به سراغ یکی از ماژول های آزمایشگاهی ایالات متحده به نام "دستینی"(Destiny) رفتند.
بنابراین طی دو ماه آتی، نخستین باستان شناسان فضایی جهان آغاز به بررسی یک زیستگاه فضایی بطور زنده خواهند کرد.
منبع:

1400/10/29
19:22:20
5.0 / 5
873
تگها: تجربه , ساخت
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد