نگاهی به پارکینگ ایستگاه فضایی بین المللی

نگاهی به پارکینگ ایستگاه فضایی بین المللی

روز گذشته 3700 کیلو تجهیزات به ایستگاه فضایی بین المللی رسید و در اختیار فضانوردان قرار گرفت.


به گزارش اسمارت کاور به نقل از ایسنا، فضاپیما باری "سیگنوس" متعلق به شرکت هوافضا و صنایع دفاعی آمریکایی "نورثروپ گرومن" در ساعت ۷: ۰۲ بامداد روز گذشته به وقت منطقه زمانی شرقی(۱۵: ۳۲ به وقت تهران) به ماژول یونیتی ایستگاه فضایی بین المللی متصل شد. حالا پنج فضاپیما همچون کرودراگون شرکت اسپیس ایکس، فضاپیمای باری "سیگنوس" نورثروپ گرومن و فضاپیمای سایوز MS-۱۹ روسیه و فضاپیماهای "پروگرس ۷۹"(Progress ۷۹) و "پروگرس ۸۰"(Progress ۸۰) در ایستگاه فضایی بین المللی پارک شده اند.
شنبه شرکت "نورثروپ گرامن" و "ناسا" فضاپیمای باری "سیگنوس" را سوار بر موشک "آنتارس" طی هفدهمین ماموریت خدماتی تجاری تامین مجدد نورثروپ گرامن از مرکز پرواز "ولوپس" به مقصد ایستگاه فضایی بین المللی پرتاب کردند و این فضاپیما دوشنبه به ایستگاه فضایی بین المللی رسید. با تکمیل این ماموریت بیش از ۸۳۰۰ پوند(۳۷۰۰ کیلوگرم) تجهیزات و آزمایش های علمی در اختیار فضانوردان قرار گرفت.
با کمک تجهیزات ارسال شده به ایستگاه فضایی بین اللملی توسط این ماموریت فضانوردان قادر به انجام کارهای زیر خواهند بود:
۱. انجام مطالعه ای که طی آن اثرات یک دارو بر سلول های سرطان سینه و پروستات مورد بررسی قرار می گیرد.
۲. بررسی تجهیزات احتراق جدید
۳. بررسی آزمایش شرکت مراقبت های شخصی آمریکایی کولگیت-پالمولیو(Colgate-Palmolive) که طی آن روند تسریع پیری پوست در وضعیت ریزگرانش مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
۴. آزمایش باتری ثانویه لیتیوم یونی که قادر به عملکرد ایمن و پایدار در دمای بسیار بالا و در محیط خلا است.
۵. سنسورهای هیدروژنی جدیدی که برای سیستم تولید اکسیژن ایستگاه فضایی بین المللی آزمایش خواهند شد.
۶. سیستمی که روش های کشت هیدروپونیک و آیروپونیک را برای رشد گیاهان آزمایش خواهدنمود و به دانشمندان اجازه خواهد داد رشد ریشه را بوسیله ویدئو و تصاویر ثابت ببینند.
کشت هیدروپونیک یا آب کشت، شیوه کشت گیاه بدون خاک می باشد. در این نوع کشت متخصصان نیازهای غذایی گیاه را اندازه گیری کرده و بجای خاک با بهره گیری از آبی که به گیاه داده می شود و با افزودن عناصر ریزمغذی و درشت مغذی و نگه داشتن گیاه توسط مواد نگهدارنده بی اثر مانند پرلیت عملا نیاز گیاه به خاک را از بین می برند.
آیروپونیک یا هواکشت روشی برای پرورش گیاهان در محفظه هوا یا تُنُک مِه است بدون این که از خاک یا بستر سنگدانه ای(موسوم به ژئوپونیک) بهره گیرند. کشت آیروپونیک با کشاورزی هیدروپونیک مرسوم، آکواپونیک و کشاورزی درون کشتگاهی(کشت بافت گیاهان) متفاوت می باشد. روش آیروپونیک را بخاطر استفاده آب به جهت انتقال مواد غذایی گاهی نوعی از هیدروپونیک به حساب می آورند.
این فضاپیمای باری همین طور حامل یک سخت افزار بود که فضانوردان باید آنرا در طول پیاده روی فضایی که در آینده صورت خواهد گرفت، نصب کنند. یافته های این تحقیقات و سایر تحقیقات در ایستگاه فضایی بین المللی به حفظ سلامت فضانوردان در طول سفرهای فضایی طولانی مدت کمک خواهدنمود.1400/12/04
08:59:08
5.0 / 5
613
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد