عكس روز آژانس فضایی اروپا؛

رعایت فاصله گذاری اجتماعی در قطعات مریخ نورد اگزومارس

رعایت فاصله گذاری اجتماعی در قطعات مریخ نورد اگزومارس

به گزارش اسمارت كاور آژانس فضایی اروپا به تازگی در حساب كاربری خود در اینستاگرام با انتشار تصویری نوشت: یك دیدار خانوادگی به سبك اگزومارس!


به گزارش اسمارت کاور به نقل از ایسنا، مریخ نورد اگزومارس روزالیند فرانکلین (Rosalind Franklin ExoMars ) در کنار پلت فرم سطح "کازاچوک"، ماژول حامل و ماژول فرود در کن، فرانسه قرار گرفته است. اگزومارس کازاچوک(ExoMars Kazachok) که قبلا با نام "پلتفرم سطح اگزومارس ۲۰۲۰ " (ExoMars 2020 Surface Platform) شناخته شده بود، یک مریخ نشین رباتیک برنامه ریزی شده به رهبری "روسکوسموس" بعنوان بخشی از مأموریت مشترک اگزومارس ۲۰۲۲ با آژانس فضایی اروپا است. کازاچوک به مفهوم "کازاک کوچک" است که همینطور نام یک رقص محلی روسی هم است.
آژانس فضایی اروپا اظهار داشت: ما از مریخ نورد و سایر ماژول ها با هم تصویری نداریم و (با گذاشتن شکلکی خنده دار)، اضافه کرد: فاصله گذاری اجتماعی برای قطعات فضاپیماها هم رعایت شده است. مریخ نورد بعد از یک سفر طولانی در شرایط عالی است. اگزومارس در حال آماده سازی است تا به کازاچوک برای رابط کاربری و آزمایش های عملکردی ترکیبی متصل شود.
۲۰ سپتامبر، مأموریت "اگزومارس" آژانس فضایی اروپا از تاسیسات فضایی تالس آلنیا به شهر کن، فرانسه منتقل شد. این مأموریت شامل مریخ نورد روزالیند فرانکلین است که دارای یک مته تخصصی برای جمع آوری نمونه ها از زیر سطح مریخ است. مریخ نورد اگزومارس(ExoMars rover) مریخ نورد رباتیک برنامه ریزی شده مریخ، به رهبری آژانس فضایی اروپا است. بنابر برنامه ریزی ها قرار بود مریخ نورد اگزومارس ۲۵ ژوئیه سال ۲۰۲۰ پرتاب شود که پرتاب آن به علت شیوع کروناویروس به سال ۲۰۲۲ موکول شد. رهبران این پروژه اعلام نمودند به علت انجام آزمایشات بیشتر و رفع برخی مشکلات و شیوع بیماری کووید -۱۹ پرتاب این مریخ نورد به سال ۲۰۲۲ موکول شده است.
منبع:

1399/08/15
23:14:51
5.0 / 5
1499
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد