سیاره سرخ از نمایی دیگر

سیاره سرخ از نمایی دیگر

اسمارت کاور: ناسا بتازگی در حساب کاربری مریخ نورد ˮاستقامتˮ در توییتر ویدیویی کوتاه از سیاره سرخ منتشر نمود.


به گزارش اسمارت کاور به نقل از ایسنا، ناسا با انتشار این ویدیو در حساب کاربری مریخ نورد "استقامت" نوشت: تیم علمی من با دقت درحال بررسی و مطالعه تصاویر رنگی حاصل از نهمین پرواز بالگرد مریخی نبوغ، هستند. بالگرد مریخی نبوغ در این پرواز(نهمین پرواز) از ناحیه ای عبور کرد که حرکت در آنجا برای من مشکل بود. این بالگرد با انجام این کار تصویر تازه ای از دهانه جزرو که من درحال کاوش آن هستم ارائه داد.
هفته گذشته بالگرد مریخی نبوغ نهمین پرواز موفق خود در سیاره سرخ را انجام داد. این بالگرد پنج ژوئیه نهمین و چالش برانگیزترین پرواز خودرا به انتها رساند و طی آن ۱۶۶.۴ ثانیه با سرعت پنج متر بر ثانیه پرواز کرد.
این بالگرد در هنگام انجام نهمین پرواز رکوردهای پیشین خودرا شکست. نبوغ در آخرین پرواز خود ۱۶۶.۴ ثانیه پرواز کرد و رکورد قبلی پرواز طولانی مدت خود که ۱۳۹.۹ ثانیه پرواز در حین ششمین پرواز در ۲۳ مه بود را شکست.
این بالگرد همین طور در این پرواز مسافتی حدود ۶۲۵ متر را طی کرد که این فاصله بسیار بالاتر از فاصله طولانی پیشین که ۲۶۶ متر در چهارمین پروازش در ۲۹ آوریل بود، است. "نبوغ" در چهارمین پرواز خود تا ارتفاع معمول خود یعنی ۱۶ فوت(پنج متر) از سطح مریخ ارتفاع گرفت و سپس ۴۳۶ فوت(۱۱۳ متر) به سمت جنوب پرواز کرد و سپس بازگشت. بالگرد مریخی نبوغ در طول سفر ۸۷۲ فوت(۲۶۶ متری) خود ۱۱۷ ثانیه در هوا بود.
«هاوارد گریپ»(Håvard Grip) از بخش رهبری بالگرد نبوغ آزمایشگاه پیش رانش جت ناسا درباره آخرین پرواز این بالگرد چنین اظهار داشت: نهمین پرواز نبوغ به شدت هیجان انگیز و دلهره آور بود اما نبوغ با موفقیت آنرا به انتها رساند.


مریخ نورد استقامت ناسا با بهره گیری از دوربین ناوبری خود تصویر بالا از ناحیه "Séítah" مریخ را ثبت کرده است. بالگرد نبوغ نیز در نهمین پرواز خود در تاریخ ۵ ژوئیه بر فراز این منطقه پرواز کرد.
مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی نماید.
فایل آنرا از اینجا دانلود کنید: video/mp4


منبع:

1400/04/19
23:59:00
5.0 / 5
1236
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
اسمارت کاور
smartcover.ir - مالکیت معنوی سایت اسمارت كاور متعلق به مالکین آن می باشد